Siemens navrhne robotickou továrnu na švédské elektromobily Uniti

Jan Horčík - 28 Březen 2017

Na konci minulého roku zafinancovalo 570 investorů unikátní projekt crowdfundovaného elektromobilu Uniti ze Švédska. Teď to vypadá, že jej pomůže začít vyrábět Siemens v robotické továrně.auto elektromobil Uniti Švédsko

Malé městské elektromobily Uniti mají být levné mimo jiné i díky téměř plně automatizovanému způsobu výroby. Tak uvidíme!
foto: Uniti

Celkem z 45 zemí, od investorů ve věku 18 až 85 let, přišlo tvůrcům Uniti přes 1,2 mil. eur. Malý městský elektromobil přitom zatím neexistuje ani jako prototyp - jde stále pouze o virtuální projekt.

Podle nejnovějších informací se ale tvůrci Uniti spojují se společností Siemens PLM. Prototyp chtějí mít hotový letos na podzim a první dodávky uskutečnit už v roce 2019.

Podaří se jim během pouhých dvou let přejít od prototypu k výrobě? Právě proto dávají hlavy dohromady se Siemensem, jehož software prý umožní vše dopodrobna naplánovat zcela virtuálně předtím, že nebude výroba implementována v reálném světě.

V plánu je plně automatizovaná linka, která údajně bude moct mít "22 hodin denně vypnutá světla". Přitom má být schopna vyrábět až 50 000 aut ročně už během prvního roku. Prozatím se hovoří o tom, že by továrna měla stát v Malmö nebo Landskroně.

elektromobil Uniti Švédsko

Uniti
foto: Uniti

Unikátní roboticky vyráběný městský elektromobil Uniti by na konci měl stát kolem 650 000 Kč. Početný tým nadšenců čeká, že se svým autem změní svět. Zatím o něm ale neřekli nic moc konkrétního - žádné specifikace výkonu ani dojezdu.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to je divný, já myslel, že využijou potenciál desítek tisíc atomovejch inženýrů ze Somálska a Eritreje, kteří se zatím bezprizorně potulujou po předměstích Malmö, ale švédskej kapitalista jim nechce dát vydělat ani cent.....:-(((((

Obrázek uživatele Radovan

Setsakra drahej velbloud pro jednoho šejka. Možná bude lepší tenhle žlutý z Íránu, dozadu se vejde i momentálně první z manželek a ty další v pořadí mohou běžet v zákrytu za ním ...... :-)))
P.S. jenom tak pořád přemýšlím, co že mi to autíčko jen připomíná.......
P.P.S. doporučuji shlédnout celé, driftovačka je tam taky.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 87 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 40 tis. km (54 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Čili alien dreadnought jak vyšitej.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil