Shell Eco-marathon Europe letos zamíří do Londýna

redakce - 04 Březen 2016

Více než 200 extrémně energeticky úsporných vozidel se letos v létě projede Olympijským parkem královny Alžběty v Londýně. Shell Eco-marathon Europe poprvé navštíví Velkou Británii. Soutěž Shell Eco-marathon poskytuje studentům prostor k testování vozidel, která sami navrhli a postavili. Jejím cílem je inspirovat mladé lidi, aby se v budoucnosti stali vědci a inženýry.<br />

Soutěž Shell Eco-marathon poskytuje studentům prostor k testování vozidel, která sami navrhli a postavili. Jejím cílem je inspirovat mladé lidi, aby se v budoucnosti stali vědci a inženýry.

foto: Shell Eco-marathon Europe

Soutěž Shell Eco-marathon Europe bude probíhat od 30. června do 3. července, současně s novým čtyřdenním festivalem Make the Future, který vyzdvihuje vynikající nápady a možná řešení energetických problémů současného světa.

„Shell Eco-marathon už 30 let pomáhá inspirovat nejlepší mladé vědce z celého světa, aby navrhovali a stavěli nová energeticky úsporná vozidla,“ řekl Erik Bonino, předseda společnosti Shell UK.

Shell Eco-marathon vyzývá studenty, aby navrhli a postavili vozidla, která dojedou co nejdále na ekvivalent jediného litru paliva. První ročník byl v Evropě pořádán v roce 1985, kdy vítěz na jediný litr benzínu ujel 680 kilometrů.

Dnes soutěžící využívají jiné přístupy, staví vozidla s využitím 3D tiskáren nebo používají k pohonu alternativní zdroje energie. Aktuální rekord má hodnotu 3 771 kilometrů na jeden litr benzínu – vzdálenost postačující na jízdu z Londýna do Říma a zpět na pouhý jeden litr paliva.

Českou republiku v posledních ročnících nezastupoval žádný studentský tým. Naposledy se studenti české vysoké školy v této mezinárodní soutěži představili v roce 2005, kdy v kategorii vozidel s vodíkovým pohonem získali čtvrté místo.

Shell Czech Republic proto chce letos vyzvat talentované studenty a jejich profesory, aby se do soutěže přihlásili a Českou republiku, která patří mezi špičky ve vývoji a výzkumu moderních technologií a alternativních pohonů, zastoupili.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

Už od mala jsem byl nadšenej, ze závodů solárních vozítek napříč Austrálií. Ale po těch desetiletích co z toho nic nevzešlo je to jenom jako skautský zápolení mládeže co si užije fajn zábavu.
A tadle pokrytecká šaškárna olejářů je ještě horší. Automobilky hrajou udržovací závod o to kdo stihne prodat co nejvíc spalováků dokavad je nezakážou za neustálého utahování šroubů nových vyhlášek, místo aby s tím sekli rovnou a ty prachy nacpali do urychlení vývoje nových pohonů.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Pokud z toho po 30 letech není nějaký konkrétní výstup, tak snad ten, že se na takové soutěži něco naučí budoucí vývojáři v oblasti automobility. Jinak by bylo podle mě mnohem moudřejší než podporovat soutěž takových pojízdných kreatur, zaměřit se třeba na výrobu invalidních vozíků. To by zřejmě mělo větší smysl.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

... výrobu invalidních vozíků :DD A co bys čekal od ropnýho obra jinýho než komedie o tom jak to pořát nejde :DD

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nie ste vôbec ďaleko a ani to nie je od veci!

Dnes, keď všetci sledujú len Elona Muska ako "dobýva" vesmír, Mate Rimac z Rimac Automobili už dávno využíva inovácie napríklad aj na pomoc postihnutím ľudom:

autoblog.com/2014/07/27/put-rimac-concept-one-batteries-into-wheelchair-magic/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"cílem je inspirovat mladé lidi, aby se v budoucnosti stali vědci a inženýry" - no z toho je mi na zvracení. Cílem téhle PR je samozřejmě přiblížit svět dopravy, poháněné obnovitelnými zdroji, jak sbírku kuriozit, po které opět usedneme do svých rozežraných palíren, pro které nám Shell těží ropu po celém světě. To je jako kdyby columbijský drogový kartel podporoval výzkum zdravé výživy nebo tabákový koncern vyvíjel nejlehčí běžecké tretry...

http://www.theguardian.com/environment/2015/jan/07/shell-announces-55m-payout-for-nigeria-oil-spills

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemáte nějaké technické podrobnosti ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemáme a nebudou !! zpráva je jasná jak facka a šleka vodvařená hotovo iděm :DD

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale to je trapárna šelku nám sem netahejte ;)


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live