Šéf Shell: moje další auto bude elektrické

Jan Horčík - 27 Červenec 2017

Magazín Bloomberg aktuálně vyzpovídal šéfa nizozemského ropného giganta Shell, Bena van Beurdena. Ten řekl, že jeho další auto bude na elektřinu.auto Ben van Beurden šéf Shell

Příští auto, které si koupí šéf ropné společnosti Shell, bude elektrické. Společnost, které dnes šéfuje, chce přizpůsobit novým trendům.
foto: Bloomberg TV

"Myslím, že proces elektrifikace dopravy v severozápadní Evropě, USA a dokonce i Číně je dobrá věc," řekl na úvod rozhovoru pro televizi Bloomberg šéf společnosti Shell Ben van Beurden. A řadu lidí tím nejspíš zaskočil.

"Potřebujeme mnohem vyšší penetraci elektrických aut," doplnil dále. "Nebo vodíkových aut nebo plynových aut, pokud chceme držet globální oteplování pod 2 °C. Ale ani to nebude stačit. I kdybychom přešli ze 100 % na elektromobily."

I pokud by se celý západní svět přeorientoval v oblasti dopravy na elektřinu, i tak bychom podle van Beurdena byli svědky rapidního růstu poptávky po kapalných/fosilních palivech.

Vrchol poptávky po ropě očekává van Beurden někdy kolem roku 2030 a souběžně očekává výraznější nástup biopaliv. "To jednoduše znamená, že se tomu budeme muset přizpůsobit," dodal.

Obrovskou příležitost vidí van Beruden v nových formách mobility. Dále také v retailovém prodeji a také v zemním plynu. A pochopitelně v obnovitelných zdrojích.

Bloomberg TV
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

A bude zelenej jak hejkal :)

Klidně skočí do sudu s dehtem a pak do peří, jen aby nám prodal víc barelů ropy.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

severozápadní Evropě?? a stření a východ je jako už odepsaný?? di do prr. šašek, kdyby nebyla Tesla kvedlal by zas to svoje dál

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím že se to prostě ztratilo v překladu, když nad tou větou a "odepsáním východu" přemýšlíte, tak Vám to dojde, nemyslí možnou elektrifikaci, ale elektrifikaci probíhající. Chybí tam totiž "důležité západní" země, stejně tak tam chybí Japonsko, nebo Jižní Korea, to by znamenalo že odepisují i tyto země, což je mi nějaké divné.

Ale když se na to podíváte podle toho kde elektrizace už běží celkem ve velkém, tak jsou to právě zmíněné regiony, v ostatních se tak neděje a jedou dál na benzínu, nebo si hrají s vodíkem.

ve skutečnosti jsme pro ně pořád outěžek z východu. bylo to tak před komoušema a za nich se to ještě utvrdilo. jsme ta verbeš, co má makat za čtvrtinu jejich mzdy, ale správně tržně nakupovat elektriku na burze a přijímat uprchlíky, které pustili do EU a s nimiž si nevědí rady.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj máte pravdu. Ještě jste zapomněl dodat, že jsem odpad nekvalitních potravin a co se týče migrantů, tak nám samozřejmě pošlou ty, s kterými si díky vysoké kriminalitě a absenci vzdělání nevědí rady.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud to mysli vazne, tak palec nahoru.

Obrázek uživatele Anonym123

shell - https://www.youtube.com/watch?v=ak_bAigJFN8 - 1' 15"
agip - https://www.youtube.com/watch?v=izOOwreL_NA - 6' 20"

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když už je v Nizozemsku elektricky hotovo, mají tisíce nabíječek dávno v provozu, na letišti jezdí stovka Tesla taxíků uznal jeden z největších dízlprrr že si koupí auto na baterky ... anebo na vodíkovou bombičku??? :))))) dobrej ftip

autoforum.cz/zajimavosti/nemecky-kartel-se-hrouti-bmw-vraci-daimleru-uder-za-nuz-vrazeny-do-zad/

To neni dobrej vtip, ale uzasna reklama pro EV ! Nejedna se ani tak o obcana NL, ale o celniho predstavitele svetoveho koncernu Shell !

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dlouholetý ropný zaprodanci si obdiv nezaslouží i kdyby si sypali popel na hlavu sebevíc


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrol