Šéf Google: raději bych své miliardy nechal Elonu Muskovi

Jan Horčík - 21 Březen 2014

Larry Page, šéf a spoluzakladatel společnosti Google, se nedávno výjimečně objevil živě na konferenci TED 2014. V rozhovoru se známým televizním moderátorem Charlie Rosem zmínil, že své bohatství by klidně přenechal Elonu Muskovi.auto Google Larry Page

Larry Page, generální ředitel společnosti Google. Larry zodpovídá za každodenní provoz společnosti a dohlíží také na vývoj produktů a technologickou strategii společnosti.
foto: Google

Elon Musk, šéf a spoluzakladatel společností jako Tesla Motors a SpaceX (plus předseda SolarCity) se s miliardářskou dvojicí zakladatelů společnosti Google Sergeyem Brinem a Larry Pagem zjevně velmi dobře zná. Oba patřili mezi první investory společnosti Tesla Motors.

Když si v roce 2010 Elon Musk bral Talulah Riley, podle magazínu Forbes jim Brin & Page zapůjčili u příležitosti líbánek tryskáč společnosti Google. Zmínku o miliardách pro Muska na TED 2014 lze tedy samozřejmě brát s jistou nadsázkou, ale zároveň je třeba ji chápat v kontextu toho, co řekl Page dál.

Podle něj je většina světových korporací "zlá". Především z toho důvodu, že po desetiletí dělají prakticky pořád to samé - nevyvíjí se, nepřinášejí žádné inovace. Naopak firmy jako Google, Tesla Motors, SpaceX nebo SolarCity, přicházejí se zcela zásadními, často disruptivními inovacemi, které mění zaběhlé pořádky.

Takové společnosti mají podle Page budoucnost, a to je také důvod, proč by své vydělané miliardy raději věnoval Muskovi než třeba charitě. Larry Page kromě toho mluvil také o svých vizích budoucnosti. Řekl, že už od univerzitních let ho fascinují dopravní systémy.

To je i důvod, proč se Google zabývá vývojem robotických aut. Page doufá, že jednoho dne tato samořiditelná auta promění světové metropole. A místo ve městech využijeme lépe, než pro silnice a parkovací místa. "Je šílené, že dnes obětujeme náš cenný prostor právě pro tohle," řekl Page a my dáváme palec nahoru.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

Kdyby jste nekdo nasel video tak sem prosim hodte odkaz. Zatim jsem nemel stesti s hledanim :)

EDIT: tak chyba... je zde (a prosim nesmejte se mi :-D )

Obrázek uživatele honza.t

-youtube-
https://www.youtube.com/watch?v=d1OWryhAw9g
https://www.youtube.com/watch?v=cdYDs_YLS1U
https://www.youtube.com/watch?v=mArrNRWQEso

Obrázek uživatele Jolinar

???

Obrázek uživatele Hyperloop

A to je přesně ten důvod, proč Pagovi fandím.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to vypadá, že Larry má punkové názory na svět. Má naprostou pravdu, korporace hníjí zevtnitř a málo z nich má respekt k myšlence, že podnikáním chceme trochu změnit svět k lepšímu


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil