Šéf Ferrari potvrdil Enzo Hybrid

Jan Horčík - 18 Květen 2012

Automobilka Ferrari, podobně jako většina dalších velkých společností, uvolnila aktuálně finanční přehled za nové čtvrtletí. Kolegové z magazínu Autobloggreen si v něm, kromě záplavy čísel, ale našli i jednu kritickou zajímavost. Přímo šéf automobilky Luca di Montezemolo v ní potvrdil, že na konci roku představí model Ferrari Enzo Hybrid.auto Ferrari Enzo

Ferrari Enzo koncem letošního roku přijede také v hybridní verzi. Už se nemůžeme dočkat!
foto: Ferrari

Svého času Montezemolo natvrdo řekl, že “elektrické Ferrari nikdy neuděláme”. K čistým elektromobilům je tedy zjevně velmi skeptický, a to i navzdory praktickým příkladům toho, že to jde (Tesla Motors a jejich Tesla Roadster a nejnověji Tesla Model S).

Ale není důvod, aby každý šel stejnou cestou. Ferrari naopak už delší dobu vážně koketuje s myšlenkou hybridu. Ostatně, už nedávno to automobilka oficiálně potvrdila. V nejnovější finanční zprávě se ale konečně můžeme dočíst o jaký model půjde a kdy se ho dočkáme.

Ferrari Enzo Hybrid se tedy veřejnosti zjeví už na konci letošního roku. Elektromotor v něm bude spojen s V12 motorem tak, aby řidičům přinesl pokud možno ještě živější jízdní zážitky.

A nakonec bychom se vlastně mohli krátce podívat i na ty finanční výsledky. Jak si tedy Ferrari vedlo v 1. čtvrtletí 2012? Příjmy 556 mil. euro (+13.2%), dodáno 1733 aut (+11.5%), čistý zisk 42,1 mil. euro (+17.2%), v bance 860 mil. euro. Vynikající výsledky v oblastech (+16%), Británie (+31%), Německo (+24%) a Střední východ (+23%).

tisková zpráva, Autobloggreen
Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů Circontrol

Newsletter