Šéf Ferrari potvrdil Enzo Hybrid

Jan Horčík - 18 Květen 2012

Automobilka Ferrari, podobně jako většina dalších velkých společností, uvolnila aktuálně finanční přehled za nové čtvrtletí. Kolegové z magazínu Autobloggreen si v něm, kromě záplavy čísel, ale našli i jednu kritickou zajímavost. Přímo šéf automobilky Luca di Montezemolo v ní potvrdil, že na konci roku představí model Ferrari Enzo Hybrid.auto Ferrari Enzo

Ferrari Enzo koncem letošního roku přijede také v hybridní verzi. Už se nemůžeme dočkat!
foto: Ferrari

Svého času Montezemolo natvrdo řekl, že “elektrické Ferrari nikdy neuděláme”. K čistým elektromobilům je tedy zjevně velmi skeptický, a to i navzdory praktickým příkladům toho, že to jde (Tesla Motors a jejich Tesla Roadster a nejnověji Tesla Model S).

Ale není důvod, aby každý šel stejnou cestou. Ferrari naopak už delší dobu vážně koketuje s myšlenkou hybridu. Ostatně, už nedávno to automobilka oficiálně potvrdila. V nejnovější finanční zprávě se ale konečně můžeme dočíst o jaký model půjde a kdy se ho dočkáme.

Ferrari Enzo Hybrid se tedy veřejnosti zjeví už na konci letošního roku. Elektromotor v něm bude spojen s V12 motorem tak, aby řidičům přinesl pokud možno ještě živější jízdní zážitky.

A nakonec bychom se vlastně mohli krátce podívat i na ty finanční výsledky. Jak si tedy Ferrari vedlo v 1. čtvrtletí 2012? Příjmy 556 mil. euro (+13.2%), dodáno 1733 aut (+11.5%), čistý zisk 42,1 mil. euro (+17.2%), v bance 860 mil. euro. Vynikající výsledky v oblastech (+16%), Británie (+31%), Německo (+24%) a Střední východ (+23%).

tisková zpráva, Autobloggreen
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group