Sdílené elektroskútry BeRider od Škoda Auto půjdou do Brna

redakce - 11 Březen 2020

Škoda Digilab a město Brno podepsaly memorandum o porozumění, na jehož základě ve městě začne provoz až 250 elektrických skútrů BeRider.sdílené elektroskútry elektrické skútry BeRider Škoda Auto

Škoda Auto DigiLab a Město Brno se dohodly na široké spolupráci na projektech trvale udržitelné mobility.
foto: Škoda

V memorandu o porozumění uvádí hned první konkrétní krok: úspěšná služba sdílených elektrických skútrů BeRider se rozšíří i do Brna. V rámci tohoto partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem chtějí město Brno a Škoda Auto DigiLab iniciovat i další smart city projekty služeb mobility.

Účelem je dále zlepšovat kvalitu veřejného prostoru a rozšířit možnosti pro budoucí projekty šetrné, ekologické, multimodální a efektivní dopravy po městě. Spuštění brněnské flotily až 250 čistě elektrických skútrů se předpokládá v brzkém časovém horizontu.

Jarmila Plachá, vedoucí Škoda Auto DigiLab, k tomu uvádí: „Brno je dynamické pulzující město, které je velmi otevřené novým trendům. Věříme, že v budoucnu využijeme mnoho synergií a společně nabídneme obyvatelům i návštěvníkům města relevantní služby nové mobility, které jim usnadní pohyb po městě i okolí. Proto máme z tohoto memoranda velkou radost. Naše dlouhodobá strategie ve Škoda Auto DigiLabu je založena na partnerství a spolupráci – to je klíčovým faktorem úspěchu při vývoji inovací a prosazování nových řešení mobility v praxi. BeRider jako projekt čisté a udržitelné městské mobility může růst právě jen v úzké spolupráci s městy.“

„Stále větší množství lidí hledá alternativu k přepravě automobilem. Vedle sdílených kol či koloběžek jsou skútry další možností, jak cestovat pohodlně a rychle. Velmi oceňuji i skutečnost, že elektroskútry mají provoz bez hluku a bez emisí. To je obzvláště důležité v době, kdy hledáme cesty, jak snížit zátěž životního prostředí nejen v našem městě,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Start služby BeRider v Brně tak je pouze prvním krokem nové spolupráce: Partneři chtějí budovat multimodální systémy městské dopravy, zejména za pomoci digitálních řešení, a podporovat udržitelnou mobilitu v Brně, která uleví městu od zátěže způsobené individuální automobilovou dopravou.

Elektromobilita v tom hraje ústřední roli. Tímto způsobem Škoda Auto DigiLab podporuje město při realizaci jeho smart city strategie a vyvíjí nová řešení a služby mobility pro obyvatele, studenty a návštěvníky jihomoravské metropole.

Brno je sídlem vysokých škol, technologických společností, mezinárodních startupů a výzkumných center. Jihomoravská metropole je mimořádně atraktivní pro studenty, což z města dělá mladé a moderní město s velkým zájmem o nové trendy.

Partneři memoranda jsou přesvědčeni, že udržitelná městská mobilita je téma, které lidé v Brně považují za důležité. Službou „BeRider“ Škoda Auto DigiLab přináší do Brna další zajímavou možnost pohybu po městě.

Ještě před rozmístěním až 250 skútrů v centru města budou na mapě vyznačeny zóny, ve kterých lze elektrické skútry vypůjčit a opětovně vrátit. Bude sem patřit zejména širší centrum města, univerzitní kampus a další důležitá místa pro občany tak, aby byla služba co nejvíce dostupná.

BeRider za tři měsíce provozu v Praze v minulém roce zaznamenal více než 23 000 rezervací. Dvoumístné skútry jsou pro uživatele zároveň i velmi bezpečné: velká kola, robustní rám, kotoučové brzdy a 2 helmy v zavazadelníku zajistí bezpečnou jízdu.

Dále jsou skútry vybaveny LED předním světlem a držákem mobilního telefonu, který také umožňuje jeho nabíjení přes USB. Pro vypůjčení skútru si uživatelé do svého smartphonu musí nejdřív nainstalovat aplikaci BeRider, která je zdarma k dispozici pro iOS a Android, a zřídit si účet.

Po úspěšné registraci se ukáže mapa s dostupnými skútry, které je možné si rezervovat předem. Uživatel vybraný skútr odemyká i zamyká komfortně přes aplikaci, bez klíče. Po skončení jízdy uživatel uloží přilbu zpět do zavazadelníku. Krátkým potvrzením prostřednictvím aplikace pak pronájem ukončí.

Základní cena za minutu je 5,- Kč, ve výhodných minutových balíčcích uživatel dosáhne až na cenu 3,30 Kč za minutu. K řízení elektrického skútru je nutný řidičský průkaz motorového vozidla skupiny B nebo řidičský průkaz na motocykl skupiny A1.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele runner42

Sdílení koronaviru :D

---

NA ELEKTRO ANI KORUNA, ŘEKLA KORONA.

Spalovací auta nejezdí na benzín, ale na daně (teď 71% ceny PHM)

Rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan.

Obrázek uživatele Kuk

off
Nějací kkoti Diesel brothers dostali masnou pukutu skoro milion dolarů za to že porušili zákon o znečišťování ovzduší prodejem upravených pickupů, z kterých se valí kouř ve velkém. Prostě chlapácká křupanská demence.

https://driving.ca/auto-news/news/tvs-diesel-brothers-to-pay-us850000-fine-for-rolling-coal

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Tomáš

Koukam ze vetsina vasich prispevku zacina slovem Off.Taky se mi to obcas stava. Cloveku to proste neda.

Ty dyzl brachy potkat vecer tak se strachy asi....

---

Prius PHV (rv 2012), zakoupen 2017.
V EV módu najeto přes 18000 km.
Dlouhodobá průměrná spotřeba na 100km: EV+HV: 1,9l HV: 3,9l EV: 12kWh

Obrázek uživatele Kuk

A většina tvejch příspěvků nezačíná ničím, nekončí ničím a obsah je úplně nulový, tedy pokud nepočítám tu tvojí dojmologii a zbožná přání jak to někdo někomu určitě brzo natře apod. kraviny. Tvé příspěvky s hodnotnejma informacema, nebo aspoň podložené nějakým zdrojem by se dali počítat na prstech jedné ruky. Smutné.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele E.M.

Slova primátorky jsou trapná a směšná, neboť se po hřbetě její domovské ODS vyšplhal do vedení města pan Mandát a jeho stupidní spolek Brno autem, který dělá všechno pro to, abychom se tady udusili jedovatými zplodinami a ulice vypadaly jako prodejní plocha autobazaru.

Nicméně jsem velmi rád, že BeRider bude v Brně a určitě jej využiju :-)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil