Samsung představuje dron a průmyslový robot využívající síť 5G

redakce - 26 Únor 2019

Společnosti Samsung Electronics, Cisco a Orange na veletrhu MWC 2019 v Barceloně představily dva slibné příklady praktického průmyslového využití sítí 5G – dron a průmyslový robot.Samsung, Cisco a Orange předvádějí na veletrhu MWC 2019 dron a průmyslový robot využívající síť 5G

Samsung, Cisco a Orange předvádějí na veletrhu MWC 2019 dron a průmyslový robot využívající síť 5G
foto: Samsung

Dron, který je vybaven vysoce kvalitním videosystémem s velmi nízkou latencí, je řízen ze stánku společnosti Orange ve Fira de Barcelona. Dron se nachází ve venkovním prostoru u datovém centra společnosti Orange a je vybaven směrovačem 5G (CPE), který se používá k předávání příkazů dronu a k přenosu vysoce kvalitního videosignálu s nízkou latencí.

Ve stánku společnosti Orange uvidíte pilota, který ovládá dron pomocí tabletu 5G. Na této praktické ukázce spolupracoval přední provozovatel dronů, společnost Aeromedia.

přenáší živé videopřenosy pořizované panoramatickou kamerou a Full HD kamerou, které jsou nainstalovány v robotu. Videopřenosy umožňují obsluze dálkově sledovat okolí robota a případně zareagovat a převzít řízení, pokud dojde k přerušení jeho autonomního provozu kvůli neočekávaným překážkám na cestě.

Video a příkazy k ovládání robota jsou přenášeny prostřednictvím sítě 5G. Tato ukázka byla provedena ve spolupráci se společností Acciona, celosvětovým poskytovatelem obnovitelných energií, infrastruktury a služeb. Ukázky naznačují možnosti průmyslového využití vysoké spolehlivosti, nízké latence a vysoké kapacity technologií 5G.

Tuto praktickou ukázku připravily společnými silami společnosti Samsung a Cisco. Společnost Samsung použila své řešení 5G včetně virtualizované sítě RAN, jedné z nejmenších přístupových jednotek 5G, několika vnitřních a venkovních směrovačů 5G a tabletů 5G.

Platforma Ultra Gateway společnosti Cisco má na starosti základní virtualizaci paketů v sítích 5G a funguje jako nadstavba infrastruktury Cisco NFV zajišťující zvýšené přenosové rychlosti i flexibilitu.

Díky využití širokého přenosového pásma, které nabízejí milimetrové vlny, kam se řadí i pásmo na frekvenci 26 GHz, a ve spojení s pokročilými anténními technologiemi, jako jsou například masivní MIMO či technologie beamforming, byly společnosti schopny dosáhnout mobility, velmi nízké latence mezi koncovými body a vysoké přenosové kapacity umožňující přenos videozáznamu ve vysoké kvalitě.

„Ve spolupráci se společnostmi Samsung a Orange pokračujeme v rozšířeném testování technologií 5G, které nám umožní prozkoumat různé způsoby využití řešící konkrétní potřeby zákazníků,“ uvedl Kishen Mangat, viceprezident a generální ředitel divize Service Provider Mobility společnosti Cisco. „Představením našeho dronu a robota zde na veletrhu Mobile World Congress ukazujeme, jaký dopad mohou technologie 5G mít, pokud se využijí ve spojení s automatizací a virtualizací s cílem maximalizovat využití zdrojů, které mají firmy k dispozici.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol