Saab spustil pilotní výrobu elektromobilu 9-3 EV

Jan Horčík - 14 Duben 2014

Švédská automobilka Saab za sebou nemá právě šťastné roky. Ještě předtím než v roce 2011 zkrachovala, koketovala s elektromobily. Když ji v roce 2012 získalo konsorcium NEVS, slíbilo výrobu obnovit a zaměřit se právě na eletrický pohon.auto Saab 9-3 elektromobil EV

Elektrická verze Saab 9-3 sice staví na podvozku z roku 2003, ale vypadá velmi současně
foto: Saab/NEVS

Konsorcium NEVS (National Electric Vehicle Sweden, joint-venture, které je spojením japonského, švédského a čínského kapitálu) aktuálně spustilo pilotní výrobu elektrické verze vozu Saab 9-3. Prvních 200 kusů má být vysláno do historického devítimilionového čínského města Čching-Tao.

To je podle řady přehledů na prvním místě čínských měst, ve kterých se dobře žije. Kromě toho se tam nachází také světoznámý pivovar Tsingtao, který v roce 1903 založili němečtí osadníci. Není náhoda, že elektromobil míří právě tam. Město totiž vlastní 22 % konsorcia NEVS.

Dojezd elektrických Saabů je podle dostupných specifikací 200 km na jedno nabití. Nutno dodat, že podle zatím dostupných informací nejde o auto postavené "od podlahy" jako elektromobil, nýbrž jde o elektrický pohon naroubovaný na Saab 9-3, původně z roku 2003.

Zpět na HybridPřidat komentář

To se všichni bojí trumfnout Teslu nebo nechtějí nas*at těžaře?:-)

Obrázek uživatele Roman

Taky je mi divné, že Tesla je jediná, která umí auto s tak velkým dojezdem. A má "tu drzost" to dát na trh. :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Moc hezky napsáno. :)
Buď je Tesla tak excelentní, protože už je vyrobená nějaký ten pátek nebo jsou ostatní výrobci neschopní.

Bych řek, že čekají, až Tesla prorazí cestičku a baterky zlevní. Ony prostě začít zlevňovat musí, sériová výroba k tomu vždycky směřovala. Mezitím se objeví lepší typy, které budou dražší, a tak pořád dokola.

---

hariprasad

+1


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station