Rychlodobíječky Tesla Supercharger dobily už 5800 MWh

Jan Horčík - 03 Červen 2014

Automobilka Tesla Motors provozuje na celém světě už 114 rychlodobíjecích stanic Supercharger. Celkem 94 jich je v , dalších 17 v Evropě (nově v Dánsku) a tři v Číně. Celkově dobily už přes 5800 MWh energie.auto elektromobil tesla model s u rychlodobíjecí stanice tesla supercharger

Elektromobil Tesla Model S u rychlodobíjecí stanice Tesla Supercharger
foto: Tesla Motors

Síť rychlodobíjecích stanic Tesla Supercharger je výjimečná hned v několika ohledech. Předně, pokrývá tři kontinenty (USA, Evropa, Asie), je přístupná zdarma pro majitele elektromobilů Tesla Model S a navíc je (alespoň z části) zásobována energií z obnovitených zdrojů energie.

Celkem 5800 MWh dobitých do elektromobilů Tesla skrze Superchargery znamená mimo jiné ušetřených 2,5 milionu litrů pohonných hmot. Plus je samozřejmě nutné myslet i na to, že majitelé elektromobilů Tesla nedobíjí pouze v Superchargerech, ale primárně také doma, případně u jiných dobíjecích stanic.

Zde se hodí zmínit zajímavá čísla z nedávného setkání akcionářů Tesla Motors. Ta říkají, že celkově už majitelé elektromobilů Model S najeli 442,57 milionu kilometrů, z čehož přibližně 5,5 % bylo ujeto právě na energii ze Superchargerů.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Odkaz video Průběh nabíjení na Supercharging Je krásně vidět jak razantně poklesne odebíraný proud ke konci nabíjecího cyklu . Za 12 minut odebrat energii na 360km jízdy. Super.
Supercharging Tesla Model S 85 kWh to 100 %

https://www.youtube.com/watch?v=B3wOq6WbNoI

2012/2013 Tesla Model S 85kWh Performance Start Up, Drive, an

https://www.youtube.com/watch?v=aWG6q2IQGD0

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V poznámce videa je uvedeno že je přehráváno 10x rychleji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je nějaká chyba, ne? Žeby majitelé superchargery využívali jen pro 5% dobíjení? Osobně mi to přijde jako nesmysl, ale třeba to tak je...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Naopak. Je to perfektní důkaz, jak se těžce pletou ti, co tvrdí, že pro elektromobily by jsme potřebovali několik nových elektráren. Pouze 5% dobíjení se děje přes den a z toho ve špičkách ještě menší zlomek. Ostatní dobíjejí v noci, kdy je přebytek kapacity. Jen v ČR pro statisíce elektromobilů.

Není to chyba.
Je to normální chování lidí. Taková ta obyčejná lidská lenost. Proč jezdit k nabíječe/benzínce když si auto můžu dočerpat pohodlně doma přes noc na noční proud!

Kdyby měli lidi doma benzínky taky by čepovali doma.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Není to chyba.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nedivil bych se tomu. Ostatně, většina tím autem jezdí do práce a zpět. A tam supercharger nepotkají.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to tak. V jiné zveřejněné statistice se uvádí, že 95% nabíjení se děje "doma" a pouze 5% na Superchargerech. Je to asi hlavně z důvodu umístění Superchargerů, neboť se staví výhradně mezi městy!


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil