RWE získala zakázku na dobíjecí stanice v Amsterdamu

Jan Horčík - 02 Červen 2011

Společnost získala velkou zakázku na vybudování celoplošné pro . v nizozemském hlavním městě postaví minimálně 125 nabíjecích stojanů, dodávka se ale může navýšit až na 750 nabíjecích míst. Vedle je Amsterdam druhou velkou evropskou metropolí, kde RWE uskutečňuje koncept velkoměstské .   
elektromobily rychlo-dobíjecí stanice RWE
foto: RWE

„Tato zakázka je pro RWE velmi důležitá. Elektromobilita se tímto poprvé v stane celoplošně součástí každodenního dění v ulicích metropole. Nabíjecí stojany pro Amsterdam byly vyvinuty v RWE a kromě jsou instalovány v řadě evropských zemí včetně , Maďarska a ,“ řekl Peter Terium, předseda představenstva společnosti Essent, dceřiné společnosti RWE v Nizozemsku.

„V Nizozemsku se elektromobilita zavádí mimořádně rychlým tempem. Můžeme zde společně získávat zkušenosti, které pak můžeme uplatnit i v jiných velkoměstech,“ uvedl Ingo Alphéus, jednatel společnosti RWE Effizienz, která je specialistou koncernu na oblast elektromobility.

RWE už také odstartovala projekt rozvoje elektromobility. Mezi mezi velkými zákazníky a městy začala s analýzou poptávky, účastní se projektu a pro účely testování si pořídila první dva . Na druhou polovinu roku je naplánováno zprovoznění první veřejné u sídla RWE Transgas v .

RWE dodává systémová řešení inteligentní pro pro celou . Již nyní provozuje RWE ve 14 evropských zemích více než 800 dobíjecích stanic pro . Zákazníky koncernu RWE v jednotlivých zemích jsou především města a obce, distributoři energií a provozovatelé vozových parků.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil