RWE posílá elektromobil Tesla napříč Evropou

redakce - 16 Červenec 2014

Energetická skupina RWE včera vyslala na cestu dlouhou přes tři tisíce kilometrů elektromobil Tesla Model S. Úkolem posádky je dorazit za třináct dní, tedy do 26. července, do anglického Newcastlu a cestou sdílet s veřejností na webu informace z navštívených lokalit. auto RWE elektromobil Tesla Model S dobíjecí stanice

Elektromobil Tesla Model S u rychlodobíjecí stanice RWE
foto: RWE

TISKOVÁ ZPRÁVA

„Energetické trhy se v současné době výrazně mění, přibývá obnovitelných i decentrálních zdrojů energie. Také elektromobilita se stává nedílnou součástí tohoto komplexního energetického systému. RWE je významným hráčem v oblasti inovací a zahájila dnes jedinečný test evropské elektromobility na trase dlouhé pres tři tisíce kilometru napříč Evropou. Vzhledem k délce trasy by se dalo hovořit o Tour de France elektromobility. Jde o test, který v praxi ukáže, jak jsou Česká republika, Německo, Belgie, Nizozemsko a Velká Británie připraveny na elektromobilitu. Cílem projektu Go & See Tour je ale také představit veřejnosti zajímavá témata, která souvisejí s budoucností energetiky a zásobováním energií,“ řekl Filip Thon, člen představenstva společnosti RWE Retail, která řídí globální obchod koncernu RWE.

Posádka elektromobilu značky Tesla S se během cesty seznámí s řadou inovativních projektů v oblasti energetiky. V Sasku uvidí energeticky soběstačný dům, v pohoří Eifel modelový projekt inteligentní distribuční energetické sítě „Smart Country“.

Mezi zastávkami bude také „AmpaCity“ v Essenu, kde RWE letos uvedla do provozu celosvětově nejdelší supravodivý kabel o délce jednoho kilometru.

V Nizozemsku zamíří na stadion fotbalového klubu Groningen, na kterém byla díky veřejné sbírce nainstalována solární elektrárna, nebo do Tilburgu, kde nahlédne do zákulisí výroby vozidel Tesla.

Další etapa cesty bude končit v Bruselu, odkud je řízena transformace evropské energetické politiky.

Ve Velké Británii se následně Tesla setká s dalšími elektromobily anglické dceřiné společnosti RWE npower. V konvoji společně projedou regionem West Midlands až do Newcastlu, kde celou cestu zakončí.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tu zenu z obrazku na ten vylet po EU beriem, ale Teslu si mozu nechat. Pojdem radsej Mazdou SkyActive.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a ja si zoberiem teslu a ver že ženska pojde so mnou -som krajsi som zjavne mudrejsi lepsi milenec a ako bonus budem mat lepsie auto :))))))))))))))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ze Tesla S je lepsie auto ako Mazda SkyActive v rovnakej cene ?
Nuz.. ja vam ten mokry sen brat nebudem, aspon mi viac ostane.

Snazim sa prist na to v com si myslite ze je lepsie. Po pravde som dufal ze ma napadne aspon nieco, ale div sa svet, nenapadlo ma ani to :-D

To uz ozaj radsej ten golfovy vozik z GTA5.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tohle není ani tak test, jako výlet se snahou zviditelnit se. Obvzláště s autem který má reálný dojed na plně nabitou baterii necelých 400km. Testem a výzvou pro dobíjecí místa by bylo kdyby použili elektrohračky s papírovým dojezdem pod 200km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Napriec Europou to uz bude pekne.

U nas zatial len napriec Slovenskom...

topspeed.sk/tesla-model-s-presla-z-kosic-do-bratislavy-na-jedno-nabitie-/7154

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů CircontrolProdej pneu 100% online

Newsletter