Robotické Audi A7 vyjelo z San Franciska do Las Vegas

Jan Horčík - 06 Leden 2015

Nevada a Kalifornie jsou prozatím jedny z mála států, kde mohou po silnicích jezdit robotická auta. Audi aktuálně vyslalo své robotické Audi A7 ze San Franciska do Las Vegas, kde probíhá světový veletrh spotřební elektroniky CES 2015.auto robotické Audi 7

Robotické Audi A7 vyrazilo z Electronics Research Lab Volkswagenu ve Stanfordu
foto: Volkswagen

Na veletrhu CES 2015 pak společnost Nvidia, známý výrobce počítačových čipů a grafických karet, představila hardware pro robotická auta. Shodou náhod právě za přítomnosti zástupců společnosti Audi.

Robotický závoďák Audi RS 7 se nedávno proháněl po závodní dráze Hockenheimring. Upravené Audi A7 v , přezdívané "Jack", je vybaveno podobným systémem. Z části jde o produkční senzory a systémy, z části o prototypy zařízení, která mají v budoucnu dát vozům větší autonomii.

Robot na kolech dokáže jet rychlostí až 115 km/h, přejíždět z pruhu do pruhu a vůbec se chovat na dálnici jako doma. Resp. jako běžný řidič. Jakmile ale sjede z dálnice a vjede do města, musí už řízení převzít inženýři sedící za volantem.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele JIP

To je vtipne. Auto giganticke automobilky slavnostne vyjelo vybavene teprve vyvijenym HW v poctu 1 kus a u Tesly uz mohou byt za priplatek stejnym HW vybaveny vsechny vyrabene vozy:)

Dalsi dukaz, ze giganti zaspali dobu:D

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Svet nie je taky ako nam ho predklada len vzdy viditelna cast ludi.

Tak ani audi nie je to ako nam je prezentovane, len preto lebo ma vysoku cenu a stavia sa do takej formy.

Tesla nie je z obliga, ale podporujeme ju lebo, s tym co prinasa dava automobilkam ako Audi, na frak.

Obrázek uživatele Radovan

Audi - náskok díky technice. Tak nějak je ta reklama, ne?

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion