Robotická loď Mayflower přepluje Atlantik

Jan Horčík - 20 Srpen 2015

V roce 2020 se chystá velká výprava ze Starého kontinentu do Nového světa. Robotická loď zvaná MARS nebo také Mayflower přepluje Atlantik z Anglie do Massachusetts.auto robotická loď Mayflower MARS přepluje Atlantik oceán

Robotická loď neboli dron MARS se chystá přeplout Atlantik a přitom zkoumat mnoho důležitých oblastí
foto: Shuttleworth Design

Už za čtyři roky by měla do bouřlivých vod Atlantiku vyplout robotická loď Mayflower. Celým jménem ale "Mayflower Autonomous Research Ship" - tedy Robotická výzkumná loď Mayflower.

Stane se tak u příležitostí 400. výročí plavby původní lodi Mayflower, která přivedla "Otce poutníky", anglické separatisty, do Ameriky, a založila tak první trvalé evropské osídlení.

Loď bude 32,5 m dlouhá a 16,8 m široká, půjde o trimarán. Paluba má být vyrobena z uhlíkových kompozitů, trup pak ze sklo-aramidovo-pěnových kompozitů. Max. rychlost bude 20 uzlů neboli 37 km/h.

Poháněna bude větrnou a solární energií. Běžně by cesta z britského Plymouthu do amerického Plymouthu trvala maximálně 14 dní. V případě výzkumné robotické lodi Myflower/MARS to budou ale přibližně dva měsíce.

Bude totiž provádět výzkum v oblasti meteorologie, oceánografie a klimatologie. Zároveň skrze ní budou vědci získávat důležité poznatky v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie v oblasti lodní dopravy a robotického řízení.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele PaRi

Hmm, tak to bude zajímavé. Doufám, že se dožiju.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (10000 km)


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol