Robotická loď Mayflower přepluje Atlantik

Jan Horčík - 20 Srpen 2015

V roce 2020 se chystá velká výprava ze Starého kontinentu do Nového světa. Robotická loď zvaná MARS nebo také Mayflower přepluje Atlantik z Anglie do Massachusetts.auto robotická loď Mayflower MARS přepluje Atlantik oceán

Robotická loď neboli dron MARS se chystá přeplout Atlantik a přitom zkoumat mnoho důležitých oblastí
foto: Shuttleworth Design

Už za čtyři roky by měla do bouřlivých vod Atlantiku vyplout robotická loď Mayflower. Celým jménem ale "Mayflower Autonomous Research Ship" - tedy Robotická výzkumná loď Mayflower.

Stane se tak u příležitostí 400. výročí plavby původní lodi Mayflower, která přivedla "Otce poutníky", anglické separatisty, do Ameriky, a založila tak první trvalé evropské osídlení.

Loď bude 32,5 m dlouhá a 16,8 m široká, půjde o trimarán. Paluba má být vyrobena z uhlíkových kompozitů, trup pak ze sklo-aramidovo-pěnových kompozitů. Max. rychlost bude 20 uzlů neboli 37 km/h.

Poháněna bude větrnou a solární energií. Běžně by cesta z britského Plymouthu do amerického Plymouthu trvala maximálně 14 dní. V případě výzkumné robotické lodi Myflower/MARS to budou ale přibližně dva měsíce.

Bude totiž provádět výzkum v oblasti meteorologie, oceánografie a klimatologie. Zároveň skrze ní budou vědci získávat důležité poznatky v oblasti využití obnovitelných zdrojů energie v oblasti lodní dopravy a robotického řízení.

 
Obrázek uživatele PaRi

Hmm, tak to bude zajímavé. Doufám, že se dožiju.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?