Rimac prodává komponenty pro elektrický pohon

Jan Horčík - 19 Červen 2013

Chorvatská automobilka Rimac Automobili, která aktuálně předvádí v Evropě svůj elektrický sporťák za milion dolarů, se pustila do nového byznysu. Prodává komponenty elektrického pohonu komukoliv, kdo má zájem.auto Rimac automobili prodej komponent

Rimac Automobili, chorvatský automobilový start-up, prodává nejen celé auto, ale i komponenty
foto: Rimac Automobili

Prostředky, které musel Maté Rimac v rámci své společnosti Rimac Automobili vložit do vývoje sportovního elektromobilu Rimac Concept One jistě byly nemalé. Jde sice o auto za milion dolarů, takže návratnost je zaručena. Přesto, každou příležitost je třeba využít. A Rimac si je toho vědom.

Elektrický pohonný systém automobilky Rimac je údajně uzpůsoben pro řadu různých aplikací. Modulární návrh jednotlivých komponent navíc umožňuje inženýrům přizpůsobit každou součástku přesně podle požadavků zákazníka.

V současné době Rimac nabízí elektromotory, převodovky, bateriové systémy a BMS, systémy pro distribuci energie a její management, infotainment, nízkonapěťové elektrické systém a doplňkové systémy. Navíc ale firma upozorňuje, že je schopna dodat i to, co ve veřejné nabídce není, ale co má firma k dispozici pro vlastní potřebu, případně v současné době vyvíjí.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

navratnost zarucena? no tim bych si nebyl tak jisty...

Mate je spickovy chalan a naviac ma rad svoju krajinu co si ja velmi vazim......dostal velmi zaujimavu investicnu ponuku z emiratov aby presunul vyvoj a vyrobu Rimac automobili k nim ale Mate odmietol a radsej podstupil vacsie riziko v EU a nakoniec ziskal financie na dalsi rozvoj svojej firmy.

Obrázek uživatele den

V pohode. Silne existencne problemy mal aj Musk s Teslou. On vtedy predaval akcie. Rimac chce zrejme predavat podiely vo firme az ako posledne eso.

Obrázek uživatele honYa

...že by peněžní problémy...?

---

honYa

Peněžní problémy, nebo tvorba zisku ;) Každý tomu říká jinak :D Základním paradigmatem každé soukromé firmy je přece prodat něco dráž než bylo vydáno na vytvoření (návrh, realizace,...) něčeho.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?