Řím dalším městem, které po Riu bude hostit závody elektrických formulí

Jan Horčík - 04 Prosinec 2012

Formule E, světové závody elektromobilů, odstartuje v roce 2014. První městem, kde se závody pojedou, bude brazilské . Na start se chystá 42 strojů, staví je McLaren. Druhým městem v pořadí pak bude podle nejnovějších informací italský .elektrická formule Formule E v římě

Formule E už se chystá do Říma. Přijde i papež?
foto: FEH

Závody elektrických formulí Formule E mají pomoct propagovat čistou elektrickou mobilitu na celém světě. To je ostatně něco, na co dlouhodobě tlači např. i Evropská unie.

Společnost Formula E Holdings (FEH) věří, že se právě rodí nová éra motorsportu. Seriál elektrických závodů se má konat v centrech největších světových metropolí v Americe, Asii, Evropě i na dalších kontinentech.

Cílem je ukázat všem, že elektromobilita je dostupná tady a teď a že nabízí proti běžným fosilním palivům řadu výhod. Předně, že je výrazně tišší a bez jakýchkoliv lokálních emisí.

voiture-electrique-populaire.fr
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Roman

Otázkou je, jestli si vybojujou stejnou sledovanost jako F1. Je sice hezké, že tam bude 42 strojů. Vše ale značka Mclaren. Ale je docela možné, že v budoucnu přibude další.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol