Renault Zoe: prodáno 10 000 elektromobilů

Jan Horčík - 31 Leden 2014

Zatímco elektromobil Nissan Leaf aktuálně oslavil 100 000 prodaných kusů, elektrické auto Renault Zoe slaví jubilejních 10 000. Na trhu je už rok a první narozeniny slaví ve velkém francouzském stylu.auto Renault Zoe elektromobil zámek Versailles Francie

Elektromobil Renault Zoe u zámku Versailles ve Francii
foto: Renault

Elektromobil Renault Zoe uvedla francouzská automobilka, která s Nissanem funguje v alianci, už v prosinci roku 2012. Skutečný prodej ale začal teprve v březnu 2013. Od té doby se prodalo celkem 10 000 kusů Zoe, včetně zhruba 1000 za leden 2014.

ZAJÍMAVOST: zámek ve Versailles má flotilu 23 elektromobilů Renault: 10 Twizy, 10 Kangoo Z.E. a 3 Zoe

Renault si samozřejmě nemohl odpustit při té příležitosti vypustit nové video, kde novopečení majitelé elektromobilu vysvětlují proč je Zoe skvělé auto a že by si ho měl pořídit každý. A víte co? My jim to věříme.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pán Horčík máte to neľahké aby sa zamýšľal komentár nad tým aké vlády ľudia trpia,prečo niektoré dávajú až neuveriteľné úľavy viď.Colorado špekulujú nad cenou.Jedna vláda rada zasadá v regiónoch o podpore čistejšieho vzduchu nič.Zácpa v tuneli by im asi nepovedala aký je rozdiel medzi ich smradošom a Teslou S.

Nejen Renault Zoe, ale i spousta dalších elektromobilů na :
http://www.mobile.de/cz/

Já jsem si tam tedy Renault Zoe vyhledal. U nových jsou ceny od cca 500 tis. Kč, některé mají napsáno "ohne Batterie", jiné to napsané nemají, ale cena je prakticky stejná. Takže to chápu tak, že u Zoe je stnandardem "ohne", jen to všichni neuvádějí.

Dále je tam uvedeno "netto". To znamená bez německé DPH? Takže bych při dovozu musel zaplatit českou DPH?
To už bychom se dostali na 600 tis. bez baterky!

Takže, reálně nic levnějšího než Leaf za 715 tis není u nás k dispozici. (Myšleno normální elektromobil pro 4-5 osob včetně baterky.)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já pořád koukám na netu na ty jednomístný Renaulty Twizzy, ale jelikož jsou prakticky všechny bez baterky a nemaj okna, tak mi to přijde jako hovadina.

Jsem zvědav, kdy se začne prodávat v ČR (za koruny), jestli bude možné ho koupit i s bateriemi (bez pronájmu) a jaký bude cenový poměr Zoe : Leaf (oba vč. baterie). Ten poměr by mě tedy zajímal ze všeho nejvíc, uměl by to někdo z dnešních cen v Evropě spočítat?

A více to? => A víte co?

:)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012, jen 1-f 3,6kW

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.