Renault SM3 - první elektromobil pro Jižní Koreu

Jan Horčík - 09 Leden 2012

O velkolepých plánech aliance Renault-Nissan už jsme informovali několikrát. Nesmělý Carlos Ghosn, šéf spojených automobilek, chce do roku 2016 prodat přes 1,5 milionu elektromobilů. Jak? Klíčová bude . Renault SM3 má být prvním sériově vyráběným elektrickým autem pro .auto elektromobil Renault SM3

Luxusní elektrický sedan - Renault SM3 určený pro Jižní Koreu
foto: Renault Samsung Motors

Nejspíš si v souvislosti s prvním elektromobilem z Jižní Koreje vybavíte nedávno prezentovanou Kia Ray . Nám samozřejmě ihned naskočila v mysli také. Co naděláme, první chce být každý – zvítězí ale nakonec jen jeden.

Zda to bude Kia nebo Renault se uvidí během roku 2013, kdy by oba elektromobily konečně měly přijít na jihokorejský trh. Renault Samsung, jihokorejská pobočka evropské automobilky, má nicméně už v letošním roce odstartovat pilotní test s 500 elektromobily.

Auta vybavená li-ion bateriemi zvládnou na jedno nabití až 160 km a výměna 250kg baterie (!) by měla trvat max. 90 vteřin. mají v Jižní Koreji nárok na dotaci v přepočtu asi 72 000 Kč.

Renault SM3 je však bez dotace stanovena v přepočtu na 1 040 000 Kč, takže ani zmíněná dotace spotřebitelům příliš neuleví.

“Máme plány na výrobu elektromobilu v naší továrně Busan, detaily potvrdíme začátkem roku 2012,” řekl novinám Korea Herald koncem minulého roku šéf tamního Renaultu Francois Provost.

Už během první poloviny letošního roku přitom do Jižní Koreje začnou proudit elektromobily Renault Fluence ZE přímo z Francie. Ty budou dodány vládním agenturám.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je dosť krátky dojazd v porovnaní s konkurenčným BYD z Číny.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online

Newsletter