Renault slaví 100 000 vyrobených elektromobilů Zoe

Jan Horčík - 09 Duben 2018

Elektromobil Renault Zoe Z.E. je nejprodávanějším v Evropě od roku 2015. Francouzská automobilka teď slaví 100 000 vyrobených kusů.auto elektromobil výroba Renault Zoe Z.E. ve Francii

Elektromobil Renault Zoe Z.E., pětidveřové supermini, se vyrábí v továrně Flins ve Francii.
foto: Renault

Nedávno se elektromobil Renault Zoe Z.E. dočkal upgradu na 41kWh baterii, dojezd 300 km a 80kW motor. Aktuálně se také konečně i doma ve Francii začal prodávat včetně baterie.

Na letošní léto se spekuluje o novém faceliftu a spolu s tím konečně i spuštění prodejů v České republice. Tak uvidíme. Jisté je, že Renault může slavit 100 000 vyrobených kusů.

Na trh bylo auto uvedeno v roce 2012. Jen za rok 2017 se prodalo celkem přes 30 000 kusů Zoe. Podle Gillese Normanda z divize prodeje elektromobilů Renaultu je i do budoucna se na co těšit.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

offtopic: Koupím použitý kabel na nabíjení elektromobilu C-ZERO, Peugeot ion, Nissan Leaf, Opel Ampera
Typ2-typ1
Nepotřebuji nový, mám zájem o levnější použitý. Pokud někdo chce prodat, děkuji za případnou nabídku.
Hradec Králové, Praha, Brno, České Budějovice
rsa512@centrum.cz
Tel: +420 735 93 72 77

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Doporučuju se mrknout zde:

wifi.sampro.cz/ev-charging~c144.html

snad nejlevnejsi obchod s kabely v CR... jsem s produkty vzdy nad miru spokojen

Obrázek uživatele Josef

Zajímavé. 100000 BMW i3 už bylo před nějakou dobou...

Obrázek uživatele Radovan

Napadlo mne přesně totéž. 6 let prodejů a 100.000 ks ZOE. BMW už je má dávno, přitom prodává daleko kratší dobu, Nissan už je na 300 tisících s přibližně stejnou dobou prodeje. Oni ty elektriky fakt nechtějí spalovací dinosauři ani vyrábět, ani prodávat.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 77 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 32 tis. km (46 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, permakulturní zahrada od 2017.

Obrázek uživatele Kuk

Tak kdo by taky kupoval Zoe bez baterie. S baterkou se prodává teprve chvíli a to jenom někde. i3 se prodává všude možně a na rozdíl od Zoe i v Americe.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Josef

No jasně, ale BMW je přeci jenom prémiový segment, kdežto Zoe je relativně lowcost, těch by se mělo prodávat mnohem víc.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ja myslim že v tom cisle jsou i prodaný ZOE s pronajatou baterkou přeci ;) takže to nic nemění max ta emérika, včera dávali patrijota, nechápu jak můžou amerikánci píct s anglánama, nejspíš republikánci ;)

Obrázek uživatele Kuk

To já ale vůbec nepopírám ;)

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no 100.000 ks ZOE v roce 2018 ...

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/statistiky/

... je docela málo na gigant typu RENDL-NISSAN ;) Kára je to malá, interiér žádná sláva nově i palubní nabíječka vodrbaná....

hybrid.cz/test-jak-jezdi-elektricka-kraska-renault-zoe-dil-1
hybrid.cz/test-jak-jezdi-elektricka-kraska-renault-zoe-dil-2
kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/a2012-renault-zoe/

... vo bateriovým půjčovným ani nemluvě ;) Kolipak má čistě RENAULT %tuelní produkční poměr Fosílijí ku Elektro ??


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů Circontrolveletrh e-SalonAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil