Renault příští rok uvede na trh elektrické náklaďáky

Jan Horčík - 28 Březen 2018

Elektrická nákladní auta mají před sebou zajímavou budoucnost. Záměr uvést je na trh potvrdila aktuálně také značka Renault Trucks.auto Renault elektrické nákladní auto elektromobil Carrefour

Prototypy 12t až 16t nákladních elektromobilů Renault už se pár let testují v reálném provozu.
foto: Renault Trucks

Společnost Renault Trucks oznámila, že v roce 2019 uvede na trh řadu elektrických nákladních aut. Vozidla budou profitovat z už několik let probíhajícího praktického testování prototypů.

Auta se mají vyrábět v továrně Blainville-sur-Orne v Normandii. O jaké přesně modely půjde ale Renault nezveřejnil. Zmínil pouze, že budou určeny pro městskou a příměstskou dopravu.

Renault Trucks investuje do elektromobility už od roku 2009. Prototypy 12-16t nákladních elektromobilů už se testují u firem jako Carrefour, Nestlé nebo Delanchy Group.

Navíc Renault Trucks už od roku 2010 prodává elektrický 4,5t nákladní vůz Maxity Electric. Renault zdůrazňuje, že v blízké budoucnosti se elektrická nákladní auta stanou klíčovými pro obslužnost městských center.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

V podstatě lze zaměnit slovo Renault za Daimler a jsme opět u korporátních keců a skutek utek: "Renault Trucks investuje do elektromobility už od roku 2009. Prototypy 12-16t nákladních elektromobilů už se testují u firem jako Carrefour, Nestlé nebo Delanchy Group. Navíc Renault Trucks už od roku 2010 prodává elektrický 4,5t nákladní vůz Maxity Electric."
Jinými slovy vyrobili jsme pár desítek elektrických náklaďáckých prototypů a už s nimi 9 let brázdíme pokusně silnice a furt jsme ještě nezjistili, co s tím. :-(
Zkuste si zajít do salonu Renault pro něco elektrického. kromě vstupních posuvných dveří nic....

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 69 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 27 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Už musej, protože je okolnosti kopli do zadku a kartel jim rozprášili. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky.

Jak vkládat odkazy bez registrace. Stačí vložit mezeru www. link.com
www.freeghosn.com #freeghosn

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineBUS2BUSNabíječky elektromobilů Circontrol