Renault Midlum - nákladní elektromobil pro Carrefour

Jan Horčík - 24 Říjen 2011

Nákladní auto Renault Midlum, které od 13. října jezdí pro francouzský Carrefour, je výjimečné. Jde totiž o plně elektrický 16tunový náklaďák. Experimentální elektromobil využije firma k rozvozu potravin v Lyonu a okolí.Renault Midlum elektrický

Baterie jsou umístěny tam, kde běžné naftové nádrže
foto: Renault

Elektrický Renault Midlum nabídne klasické přednosti elektromobilů – bezhlučnost a nulové emise. V městském prostředí při rozvozu potravin jde o kritické atributy – díky tomu je možné, aby se auto pohybovalo i v centru města velmi brzy ráno. Neslyšně, bez zápachu a obtěžování místních obyvatel.

Pro elektrické nákladní auto je připravena trasa s celkovou délkou 75 km při které objede celkem osm obchodů. Vůz je přitom vybaven 103kW motorem a třemi sadami li-ion baterií o celkové energii 150 kWh. Na ně dojede v průměru 100 km. Plné dobití baterií zabere osm hodin.

Renault Midlum - elektrický náklaďák Renault Midlum - elektrický náklaďák Renault Midlum - elektrický náklaďák

Elektrický Renault Midlum uveze až 5,5 tun nákladu. Na přestavbě původního naftového auta se podílely společnosti Renault Trucks, PVI a IFP Energies Nouvelles s finanční podporou francouzské agentury pro životní prostředí ADEME. Jde o prototyp, který má ověřit možnosti velkých elektrických nákladních aut předtím, než půjdou do výroby.

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?