Renault KWID: auto s vlastním létajícím dronem

Jan Horčík - 06 Únor 2014

Konečně to někoho napadlo. Mánie kolem létajících dronů (kvadrokoptér, oktokoptér a jiných -koptér) nebere konce. Tak proč ji nevyužít ke svému prospěchu? Extravagantní Francouzi to vzali za správný konec a představili koncept Renault KWID: auto, které má vlastního létajícího drona.Renault KWID koncept auta s létajícím dronem

Renault KWID: koncept auta (plug-in hybridu) s létajícím dronem jakožto společníkem řidiče
foto: Renualt

Samotný koncept hravého malého CUV/buginy jménem Renault Kwid není zvlášť výjimečný. Jde o plug-in hybrid vybavený 1,2l přeplňovaným benzinovým motorem doplněným o blíže nespecifikovaný elektromotor a baterii.

Auto je "připraveno na Z.E." - to znamená, že jej lze o baterie a elektromotor doplnit, nemusí být součástí základní verze/výbavy. Na vývoji auta se podílel výrazně mezinárodní tým Renault Design a auto samotné je také určené především pro rozvíjející se zahraniční trhy.

Ty jsou definovány tím, že tamní zákazníci jsou velmi mladí - milují nové technologie, barvy a malá auta. A přesně tímhle směrem Renault Kwid jde. Doplňkový létající dron má sloužit jako pomyslný "předvoj" řidiče - dokáže upozornit na složitou dopravní situaci, nebo prostě jen možné překážky na cestě.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak by mně zajímalo kolik jich prodaj. Mně se to hodně líbí, ale jezdit v tom tak bych si ve svym věku připadal asi jako kdybych šel na diskotéku. Generace na kterou cílí zas na to, krom pár dětí ze zbohatlických rodin, kde jim to koupí papá za dobré vysvědčení, mít nebude a budou snít že si jednou něco takového koupí. Ale to už pak zas budou moc staří na to jezdit v autě pro děti :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ak ste videli stary serial viper /zmija/ trkne vas, ze nie su originalny.


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion