Rallye Český Krumlov tentokrát také s hybridy a elektromobily

Jan Horčík - 23 Květen 2012

Už ve dnech 25. až 26. května se pojede výroční 40. závod Rallye Český Krumlov. Tentokrát se návštěvníci legendární akce dočkají i zajímavé novinky, kterou se pořadatelé inspirovali v . Součástí akce bude také 1. Rallye Český Krumlov Electric and New Energies, kde se můžete seznámit s novými automobily, které pohání buď čistě jen elektřina nebo hybridní pohon.auto rallye Český Krumlov

Vůz Fiat Abarth na fotce z minulého ročníku závodu rozhodně nepatří mezi alternativy. Na ty se mohou těšit teprve návštěvníci letošního jubilejního 40. ročníku.
foto: Rallye Český Krumlov

Na pořádání rallye se účastní také Střední průmyslová škola strojní Tábor nebo Vyšší odborná škola automobilní z . Oba ústavy totiž na vlastních elektromobilech také pracují. Vedle vlastních vozidel jsou také k dispozici vystavené důležité součásti příslušenství, například nabíjecí stanice nebo plnicí stanice z Jikovu.

Nejzajímavější ale zůstávají samotné automobily. Pojedou i po trati rychlostní superspeciálky na českobudějovickém výstavišti, tady se představí v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne.

Je tak možné porovnat například vozy Peugeot, ať už hybridní nebo čistě elektrické, stejně tak sesterský Citroën . To jsou městské dodávky s nulovými emisemi z provozu, ale Peugeot disponuje i hybridem v karoserii osobních aut a SUV.

Nejstarší a první je Toyota Prius, ta už jezdí v provozu víc než deset let. Je tak zároveň nejprodávanějším hybridem a dočkala se už i faceliftu. Právě ten se zde představí.

Zajímavá ale bude určitě i elektrická z Vysokého učení technického v Brně a další. Pro návštěvníky bude lákavé se v na výstavišti svézt a na vlastní kůži se přesvědčit, jak nová technika funguje.

Zkrátka ale nepřijdou ani ti, co do Budějovic nepojedou, ale zúčastní se slavnostního cíle na rampě v Jelení zahradě v Českém Krumlově. I sem totiž auta dojedou a přejedou také cílovou rampu.

1. Rallye Český Krumlov Electric and New Energies zakládá novou tradici, takže i v budoucnu se při jedné příležitosti uskuteční vlastně tři podniky – kromě vlastní Rallye Český Krumlov ještě RC Rallye Český Krumlov, přehlídka rádiem řízených modelů sportovních aut a právě tato novinka.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to som na to zvedavý. Dúfam že pôjde o plnohodnotné peteky, a nie len nejakú prezentačnú pomalú jazdu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Předpokládám, že elektrovozidla nepojedou na rychlost, ale na přesnost = v předepsaném čase projet trať s nejmenší odchylkou.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily