První testy plug-in hybridu Volvo V60 proběhnou v Berlíně

Jan Horčík - 10 Květen 2011

je výjimečné . Jde o první severské výroby. Navíc jde zároveň o jeden z prvních , které namísto klasického benzinového motoru kombinují s elektropohonem naftový agregát. První testování auta začne v v rámci 11. ročníku Michelin Challenge Bibendum.   
Volvo V60 plug-in hybrid

Volvo V60 Plug-in Hybrid nabízí řidičům tři módy jízdy: Pure, Hybrid a Power. V módu Pure jede pouze na elektřinu a ujede tak až 50 km. Ve standardním Hybrid módu jede auto na kombinaci dieselového a elektrického motoru. Slibuje spotřebu kolem 1,9 l/100 km a emise 49 g/km. Celkový dojezd pak až 1200 km.

Třetí mód Power je určen pro sportovní jízdu. Turbodieselový 2,4l čtyřválec o výkonu 215 koní pohání přední nápravu, zadní si bere na starost elektromotor o výkonu 70 koní napájený z 12kWh lithium-iontové baterie.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No když se nad tim vsim Plug in zamyslim nebylo by lepsi tam dat 40 Kw agregat na vyrobu energie kterej by papkal těch 1,9l/100km pořad a elektromotor (střídáček)na stálý pohon + nejaky mensi liony (nemam na mysli konkretne tohle volvo) na vyrovnani momentalni ptřebne energie (předjíždění popojíždění a podobně) rešení bude spousta stejně jde jen o přechodnou technologii aby ropa zustala ve hře

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Slibuje spotřebu AŽ 1,9 l/100 ... Můžete upřesnit, jestli je to uváděná spotřeba po městě, nebo po dálnici nebo kombinovaná? Protože pokud je to tak, tak je to super spotřeba na tak velké auto..

Obrázek uživatele Jan Horčík

Jde o kombinovanou spotřebu.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tydle hodnoty by se nemely vubec udavat, je to pri nabitych baterkach, ale ihned po vybiti vam spotreba stoupne na tech 4-6 litru co si veme ten diesel... proste 60km elektricky a pak s motorem, ale zadny vypocitany spotreby, ani kombinovany se nedaj pocitat, muzou rovnou rict ze na kombinovanou spotreu ulede 70km elektrina+30 diesel, takze tech jejich 1,5litru... ale kdybyste jeli 200km do Prahy, tak ste hned na 4-5 litrech..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dívejte se na to z té lepší stránky - když pojedete jen 40 km, máte kombinovanou spotřebu 0.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?