První milion prodaných aut do zásuvky!

Jan Horčík - 22 Září 2015

Magazín HybridCars.com potvrdil, že na celém světě se už prodal 1 milion aut do zásuvky. Tedy plug-in hybridů a elektromobilů. Reálné prodeje přitom začaly zhruba před pěti lety.auto Volkswagen Passat GTE plug-in hybrid auto do zásuvky

Nový plug-in hybrid Volkswagen Passat GTE bezpochyby pomůže dalším prodejům aut do zásuvky, stejně jako další elektromobily a plug-in hybrid koncernu VW.
foto: Hybrid.cz

Zajímavé je, že první půlmilion aut do zásuvky se prodal zhruba do července 2014. Během pouhého dalšího roku a dvou měsíců se prodal další půlmilion elektromobilů a plug-in hybridů. To jasně vypovídá o rychle vzrůstajícím trendu.

Pro srovnání, hybridům trvalo prodat 1 milion kusů něco málo přes devět let. Postaraly se o to v letech 1997 až 2007 zejména Toyota (s modelem Toyota Prius) a Honda (s nakonec neúspěšným modelem Insight).

Magazín HybridCars.com odhaduje, že ze zhruba 1 004 000 globálně prodaných aut do zásuvky připadá 62 % na elektromobily a 38 % na plug-in hybridy. Celkem 10 nejprodávanějších modelů tvoří 70 % celkových prodejů.

Nejprodávanější auta do zásuvky

 1. Nissan Leaf (200 000)
 2. Chevrolet Volt (100 000)
 3. Tesla Model S (85 000)
 4. Toyota Prius plug-in hybrid (75 000)
 5. Mitsubishi Outlander PHEV (70 000)
 6. Mitsubishi iMiEV (50 000)
 7. BYD Qin (39 000)
 8. BMW i3 (30 000)
 9. Renault Zoe (30 500)
 10. Ford Fusion Energy (24 000)

Nejúspěšnější zemí s ohledem na prodej elektromobilů a plug-in hybridů jsou pochopitelně s podílem asi 35 %. Do konce roku 2015 se tam prodá celkově asi 400 000 těchto aut.

TOP 10 zemí (93,2 % prodejů)

 1. (363 265)
 2. (157 354)
 3. (>121 000)
 4. (65 958)
 5. (61 025)
 6. (>59 000)
 7. (39 616)
 8. (38 154)
 9. (14 429)
 10. (12 786)
HybridCars.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

HURÁÁÁ A PUDE!
investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2015/9/22/vw-pry-odvola-sefa-skupiny-winterkorna-mluvci-to-popira/

Návrat Ferdinand Piëch a pokrok k elektromobilům !!
tyden.cz/rubriky/auta/piechova-prohra-sef-dozorci-rady-volkswagenu-odstoupil_340905.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

(Š)MADE IN GERMANY
investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2015/9/22/skandal-s-emisemi-vw-dle-ekonoma-poskodil-znacku-made-in-germany/

Obrázek uživatele honza.t

Automobil budoucnosti Co se změnilo ?
https://www.youtube.com/watch?v=ukdglTE7Lyg

A ještě jeden. Koukněte, co napsal v roce 2011 o elektromobilech Václav Smil, kanadský energetický guru.

Václav Smil má zajímavé názory. I část jeho kritiky EV je oprávněná, ale celkově se myslím mýlí. A také je to velký fanda zemního plynu.

Zajímavé jak se rychle časy mění, ten dokument jasně ukazuje, že v roce 2007 fakt nikdo netušil jak se zbavit ropy. V té době psal Amory Lovins, že elektromobil nedává smysl, jsou moc drahé a moc váží. A když šlo na trh BMW i3, tak o něm napsal oslavný článek. Možná proto, že BMW koupilo tu "jeho" firmu na výrobky z uhlíkových vláken a aktuálně rozšiřuje za 100 milionů USD fabriku na výrobky z nich.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Panečku, dneska místní troll řádí!

Obrázek uživatele Josef

Je to dost otravné...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to už se teda už víc tomu celosvětovýmu podvodu věnujou i na AUTO.CZ než tady... a foto furt VW :))) sponzoři

auto.cz/akcie-vw-skandalu-emisemi-padaji-20-procent-89231
auto.cz/kauza-emisemi-tyka-11-milionu-aut-vw-setri-mastnou-pokutu-89243
auto.cz/skandal-vw-emisemi-kde-zakopany-pes-89244

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

novinky.cz/auto/381230-jak-automobilky-podvadeji-pri-mereni-spotreby.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Milá Redakce, vyhoďte úvodní ostudnou fotku začky VolksWagen tohoto článku! Kazí dobré jméno serveru Hybrid.CZ

zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/automobilku-volkswagen-by-mel-vysetrovat-i-brusel-zada-francouzsky-ministr-1229297

Ano, trend je už zcela jasný. Domníval jsem se ale, že křivka bude strmější. Pokud kumulativně narůstá počet aut lineárně, tak jsme se dostali do fáze, kdy se trh začíná saturovat. To si ale nemyslím. Spíše bude dalšího milionu dosaženo klidně už za rok. Také můžeme čekat období skutečně hromadné produkce a zlevňování.

---

hariprasad

Obrázek uživatele Josef

Nějaký větší rozvoj zcela jasně brzdí velmi nízká cena ropy. Elektromobily prostě nedokáží cenově konkurovat. Pokud dojde k výraznému zlevnění elektromobilů, pak ano, ten druhý milion naskočí jako nic.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nastávající generace je už tak moc nemocná (alergie astma raka) že současnou nastupující vládnoucí produktivní generaci při pohledu na svoje nemocný děti to donutí udělat všechno proto k odstavení od kormidla současný starý ropně zaprodaný generace v zájmu zachování vlastního zdravýho genomu pro budoucí život ;)

kcc-hho.webnode.cz/ropa/rakovina/

a to nemluvím o Veřejným Zdravotnictví :))))

Obrázek uživatele Josef

Nesmysl. Tyhle nemoci tu byly vždy. Jenom lidé, kteří jimi trpěli prostě dřív umírali nebo se ani nenarodili. Když před 50 lety dostal člověk raka v 60, zemřel dle tehdejších názorů stářím. Dnes by ho zabil rak. Myslím, že je zcela jasné, že pokroku v ekologii bylo dosaženo navzdory podmínkám a rozvoji. ekologicky jsme na tom mnohem lépe než před 25 lety. A věřte, že mnohem víc lidí si cení peněz, než zdraví.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Merania to ale nehovoria. Znecistenie je ovela horsie nez pred casom a stale sa zhorsuje. Naproti tomu priemysel ustupuje, takze to vypada, ze hlavnym znecistovatelom ovzdusia je iba doprava.

Obrázek uživatele Josef

Vážně? A co tohle: http://envis.praha-mesto.cz/%28ev0noa45enpzdz45deg5suvr%29/default.aspx?ido=5361&sh=486334395

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To len presne zodpoveda mojmu tvrdeniu, ze priemysel sa ako hlavny znecistovatel stiahol a zostala iba doprava, ktora sa naviac casom nezlepsuje aj napriek zavedeniu prisnejsich noriem.

Celkovo ale ten graf nemusi mat vypovednu hodnotu, pretoze isto nezohladnuje aj nove charakteristiky znecistenia napr. ultrajemne pevne castice, ktore sa v roku 1984 nemerali. Taktiez zavisi aj od umiestnenia meracich stanic a teda zmecistenie v meste moze byt vacsie. Ono bacha na tieto dlhodobe statistiky.

Ano, je to lepší, ale současně nic moc to nemění na skutečnosti, že ve městech způsobuje až 70% smogové zátěže osobní doprava. Průměrné hodnoty jsou jedna stránka, druhá je, že během inverze a při zvýšené dopravě, jako například v září, říjnu, jsou hodnoty hodně vysoko i několik týdnů.

---

hariprasad

Obrázek uživatele Josef

Jistě, to nerozporuji, vždycky může být všechno lepší. Ale je nutné se dívat na situaci pomocí faktů a ne dojmů. Automobilová doprava se stala největším znečišťovatelem po kompletním odsíření průmyslových provozů, takže je logicky na řadě. Otázkou je, nakolik se podaří její vliv omezit. Osobně bych na to šel formou dotací – podpora elektromobilů (ať už ve formě přímých dotací nebo budováním sítí nabíječek, kde by se dalo nabíjet zdarma), podpora veřejné dopravy apod. Zákazy dle mého názoru nic moc neřeší, naopak vedou k radikalizaci a jsou často kontraproduktivní.

Tak jeden argument mám osobně právě teď z první ruky z Prahy. Začalo září, otevřela se Blanka (to s tím zřejmě ale až tak nesouvisí) a už mám zase knedlík v krku. Ujišťuji vás, že vzhledem k tomu, že to mám snad posté, tak poznám, kdy mám chřipku a kdy alergii. Mám emisní měření pořád u sebe. Bohužel.
P.S. Za bolševika to bylo horší. Praha vysloveně smrděla a sirnatý nažloutý smog - to byla přímo lahůdka. Kašlal jsem ještě 14 dní potom, kdy smog skoncil.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Cesta existuje a to v dodatocnom zdaneni fosilnych paliv a z tychto prostriedkov zadotovanim elektromobilov, lepsej kontrole tech. stavu vozidiel, plus dalsie vyhody pre ev. V Norsku to funguje excelentne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím. Při technické by se měli měřit emise velice přesně a pokud to neodpovídá normě kterou auto deklaruje je to prostě nevyhovující do provozu a basta. Takže popelnice s vyndanejma DPF by měli smůlu.

Obrázek uživatele Jolinar

souhlasim, jen misto dotaci davam prednost zdaneni skodliveho a danove ulevy na to co se ma podporit (dobrym prikladem je Norsko). Tak jako nedotujeme zeleninu a ovoce, ale radeji danime cigarety a snizujeme dan na potraviny...

Obrázek uživatele Josef

Já moc ne. Každé zdanění něčeho fungujícího je pro občana dost nepříjemné, protože už to třeba má a s podobnou daní nepočítal. Mnohem lepší je ho donutit se zamyslet, zda mu pořízení něčeho nového nepřinese finanční výhody a podle toho se zachovat. V podstatě jít cestou zvýhodnění a ne zdanění. Případně lze použít kombinaci obojího. Dodatečné zdanění totiž obvykle vede akorát tak k zatvrzení, podvodům apod.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ty debile a co tohle!
youtube.com/watch?v=UUILCBrZdV4
hybrid.cz/zdravi-obyvatel-ceska-ohrozuje-jemny-prach-z-dieselu

Tesla X-specifikace

https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_Model_X

---

heros

Pozvanka na premieru vozu Tesla X v USA ( inc.otvirani zandich dveri )

http://www.teslarati.com/tesla-sends-invitations-to-model-x-launch-event-sept-29/g

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

odkaz blbne a přeposílá na pinterest. lepší je BEZ htt ww

teslarati.com/tesla-sends-invitations-to-model-x-launch-event-sept-29/

OK. Diky..

---

heros

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proč je na úvodu zprávy FOTO VoksWagenu GERMANY, který má v USA VELKÝ průšvih protože !!!

hybrid.cz/volkswagen-podvadel-pri-mereni-emisi-hrozi-mu-pokuta-18-mld-dolaru

MÁ TAM BÝT foto TESLA MOTORS USA !!!

teslamotors.com/

PROTOŽE JÍ TESLE VDĚČÍME ZA 3. VLNU ELEKTROMOBILŮ KTERÁ OŽIVILA PRODEJE ELEKTROMOBILŮ V 21. STOLETÍ

DÍKY TESLA, DÍKY ELON, STOJÍME ZA TEBOU !!

Obrázek uživatele Jan Horčík

Protože tématem článku je prodej elektromobilů a plug-in hybridů. Na snímku je plug-in hybrid, auto do zásuvky. Jde o přední masku vozu Volkswagen Passat GTE se zásuvkou.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ok ok když tedy obou = elektromobilů A plug-in hybridů, proč je tam tedy pouze PH VW Passat a zrovna VW. Spravedlivější by terdy byly obrázky dva. První 1. TESLA MODEL S s velikostí 99% plochy a 1% maličkatý v pravým dolním rohu aby bebyl moc vidět VW protože si NEJEN JÁ myslím že PRÁVĚ v dnešní době by vylejzat z díry moc neměl, ještě by mohl pár schytat :))

Obrázek uživatele Josef

Tyhle fanatiky nechápu...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no my zas ty ropný ... ;)

Obrázek uživatele Josef

To by tu nějací museli být. Naprostá většina čtenářů má ráda novou techniku a elektromobil by si domů třeba i pořídili. Včetně mě. Ale je nutné na situaci nahlížet kriticky ze všech stran a ne nekriticky přijímat svaté pravdy elektromobilního grálu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je hele už zase se tu mažou komentáře = ZAVLÁDLA CENZURA :))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak! Je potřeba si uvědomit, že VolksWagen je MATEŘSKOU FIRMOU NĚMECKÉ AUTOMOBILKY působící v Čechách = ŠKODA AUTO !!

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/skoda-octavia-green-e-line/

Obrázek uživatele Josef

Je jejím vlastníkem. Škoda je ale samostatná společnost, na kterou stav vlastníka nemá až takový vliv.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:))))))))))))) hahahahaha no tak to je dobrý vtip dnešního večera :DDDD

Obrázek uživatele Josef

Umíte skvěle psát dvojtečku, závorky a velké D. Chválím, už jste na úrovni předškolního vzdělávání.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

furt nic, nepomohlo, žádná změna, jede to dál ;) dobrý? :DD

google.com/finance?q=ETR%3AVOW

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zelajte si nieco, pada automobilka :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A NASTANE PORCOVÁNÍ MEDVĚDA = DOBŘE MU TAK!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/statistiky/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

electricdrive.org/index.php?ht=d/sp/i/20952/pid/20952

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Volkswagen podváděl při měření emisí

Obrázek uživatele Jolinar

no to je toho... tak dostane par set milionu, pripadne jednoky miliard pokutu a jede se dal...

Stejne tak podvadely v minulosti i jine znacky. Jen se na ne prislo driv.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

... americké ministerstvo spravedlnosti podle médií rovněž nařídilo policejní vyšetření případu ... ;)

zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/automobilku-volkswagen-by-mel-vysetrovat-i-brusel-zada-francouzsky-ministr-1229297

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

=Podezření mají i Švýcaři ....
=Jižní Korea oznámila, že překontroluje emise tří modelů Volkswagen...
=švýcarský spolkový silniční úřad oznámil, že prošetřuje ...

google.com/finance?q=ETR%3AVOW3

máme radost ? máme radost :))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nene to není všechno, POŠKODIL SI SVOJI ZNAČKU, nejen že bude mít proces ale další % lidí se na něj srrrrrrrrrr :)))))))))))))) A to je přeci spravedlivě dobře ;)

electrek.co/2015/09/21/tesla-will-livestream-the-delivery-of-the-first-model-xs-on-sept-29th/

Obrázek uživatele Josef

Spousta lidí to bude považovat za pozitivum. Ostatně VW to v podstatě dělal pro své zákazníky – umožňoval jim jezdit úsporným autem (šetřil jejich peníze) a vyjebal s ekologickými nesmysly. Minimálně polovina motoristů to bude považovat za plus.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:))))) prý dízl úsporným autem :DDSDDDD od kdy!!?? :DDD Na nastuduj si to prosimtě nejdřív jo
kcc-hho.webnode.cz/diesel-jed/
hybrid.cz/francie-dieselova-auta-byla-omyl

víš kolik miliard dízl zdravotnictví uspořil a ještě uspoří, a víš ty vůbec kolik to bylo nezaplatitelný bolesti ?? a teprv bude, to jede jak vlak ;)

Obrázek uživatele Josef

Zbytečná diskuse.

Obrázek uživatele Jolinar

ach ti Anonymove me deptaji :-D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hele právě sme ten šunt poslali na 122, líbí se ti to :))))))))))
google.com/finance?q=ETR%3AVOW

Obrázek uživatele Josef

Mě je to úplně jedno. Naopak, jen ať to klesne. Aspoň pak budu moci za levno nakoupit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

áááááááááááááá EXTÁZÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ UŽ TO KONEČNĚ JEDE !!!

zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/automobilku-volkswagen-by-mel-vysetrovat-i-brusel-zada-francouzsky-ministr-1229297

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ta pude panečku, ta pude :DDDDDDDEDD !!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

12:00 ČETSTVÁ ZPRÁVIČKA Z BRUSELU !! STARTUJE RAKETTTAA :)))) 115 je to lepší ČESKEJ PEPÍČKU ??
google.com/finance?q=ETR%3AVOW

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

google.com/finance?q=ETR%3AVOW


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicveletrh e-SalonAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol