Projděte se továrnou Tesla v nizozemském Tilburgu

Jan Horčík - 20 Prosinec 2015

Kromě hlavní továrny Tesla ve Fremontu, která nedávno prošla renovací, a právě budované gigatovárny, má automobilka Tesla Motors také velký provoz v Nizozemsku. Podívejte se jak to tam funguje!auto továrna Tesla Motors Tilburg Nizozemsko sestavování elektromobilu Tesla Model S

Sestavování elektromobilu Tesla Model S v evropské továrně Tesla v nizozemském Tilburgu
foto: Tesla Motors

Do nizozemského Tilburgu jezdí komponenty elektromobilů Tesla Model S a nově i Tesla Model X vyrobené v hlavní továrně ve Fremontu. Technici je tam smontují a rozesílají do zbytku Evropy - případně si tam zájemci mohou své auto přímo vyzvednout.

Když do Tilbrugu dorazí kontejnery s komponentami elektromobilů Tesla Model S/Tesla Model X, místní technici je pak sestaví do kompletních aut.

Následně je testují a proměřují, zkoušejí například vodotěsnost. Zároveň vozy absolvují cestu po nejdelší kryté testovací dráze v Evropě.

Je možné, že časem se Tilburg vyvine v první plnohodnotnout továrnu Tesla na evropském kontinentu. Už dříve se spekulovalo, že by nová evropská továrna Tesla mohla být dokonce v České republice.

Tesla Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je škoda, že se Tesla v této prezentaci nepoučila od jiných výrobců. Prezentace výroby a vzniku u jiných výrobců je jednoznačně lepší prezentací. At se jedná o evropské nebo asijské výrobce. Je to škoda, detailnější pohled výroby Tesel by se mi opravdu líbil.

Jestli to nebude tím, že se zde auta nevyrábí, ale pouze dokončují.
To asi není a nemůže být mediálně tak přitažlivé, jako pohled na hejno tvrdě pracujících robotů při vlastní výrobě – viz odkaz pana Horčíka, či jiná videa.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Viz. starší video jak se vyrábí Tesla Model S.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil