Prodej elektromobilů ve Francii: vede Renault Zoe

Jan Horčík - 10 Červen 2014

Téměř přesně polovinu osobních elektromobilů prodaných ve Francii za květen 2014 tvořil domácí výrobek Renault Zoe. Celkem se prodalo 941 osobních elektromobilů, z toho 472 bylo Zoe. Na druhém místě je Nissan Leaf se 111 kusy.auto Renault Zoe elektromobil Francie

Renault Zoe - nejprodávanější elektromobil ve Francii
foto: Renault

Prodej elektromobilů ve Francii poslední rok měsíčně kolísá od 403 (srpen 2013) do rekordních 1350 (březen 2013, uvedení Zoe na trh). Celkově je nicméně trend pozitivní, protože ještě v lednu 2013 se v celé Francii prodalo pouze 250 elektromobilů.

Francouzská vláda nabízí při nákupu elektromobilu bonus ve výši 6300 euro. I díky tomu - a rozrůstající se nabídce - se prodej elektrických aut v zemi galského kohouta konečně rozjíždí.

Na třetím místě po Zoe a Leafu se umístil Bolloré Bluecar (105), čtyřku má Citroen C-Zero (58), páté místo BMW i3 (51), šesté místo Tesla Model S (43), sedmé Smart ED (41) a poslední tři příčky zaujímají Peugeot iOn (33), Volkswagen e-Up! (26) a Ford Focus Electric (1).

Kromě toho se ale ve Francii dobře prodávají také elektrické dodávky. Celkem se jich v květnu 2014 prodalo 415, lídrem opět zůstává Renault s modelem Kangoo Z.E. (303). Celkově bylo tedy ve Francii za květen 2014 prodalo 1356 plně elektrických vozidel.

InsideEVs
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vo Francuzsku dostane clovek podporu 6300 euro a na Slovensku je v parlamente novela zakona, ktora caka na hlasovanie, ktoru predlozila veduca strana cize nebude problem ju schvalit a je to uprava zakona o poplatkoch za pozemne komunikacie kde sa spomina aj spoplatnenie elektromobilov z dovodu kratenia spotrebnych dani za PHM !!!!!!!!!!!!!

Stupidny bananistan cele Slovensko

Koukám ve Francii se taky lidi potí,když vidí ty stojany....

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online