Prodej elektromobilů v Evropě: nové rekordy

Jan Horčík - 05 Listopad 2014

Prodeje elektromobilů a plug-in hybridů razantně stoupají nejen za oceánem v , ale také v Evropě. Británie, Německo, Francie, Norsko, Nizozemsko, tam všude zažívají elektrická auta prudký růst prodejů.auto elektromobily Renault Zoe, Twizy, Fluence a Kangoo Z.E.

Čtyři čistě evropské elektromobily značky Renalt (Zoe, Fluence ZE, Kangoo ZE a Twizy). Doma ve Francii pochopitelně patří k nejprodávanějším.
foto: Renault

V Británii se během července, srpna a září 2014 prodalo dvakrát víc elektromobilů než za předchozí čtvrtletí - téměř 5000. Jen během samotného září to bylo 3090 kusů. Z toho 1208 čistých elektromobilů (před rokem to bylo 430). Celkem se jich už za rok 2014 prodalo 4500. Zdaleka nejlepší pozici měl v Británii elektromobil Nissan Leaf následovaný modelem Renault Zoe.

Ve Francii si během září 2014 pochopitelně nejlépe vedla Renault Zoe s 914 prodanými kusy následovaný plug-in hybridem Mitsubishi Outlander PHEV (393) a elektromobilem Nissan Leaf (294). Na čtvrtém místě je elektrická dodávka Renault Kangoo ZE (250) a na pátém Bolloré Blue Car (136).

Celkově se již ve Francii prodalo od ledna do září 2014 přibližně 10 980 elektromobilů a plug-in hybridů, z toho 2290 jen za září 2014. Nejlépe si doma pochopitelně vede Renault, který za tento měsíc prodal plných 1899 kusů elektromobilů - tedy naprostou většinu z celkově prodaných aut.

Z oněch 1899 kusů sinejvíc připsal (1356), (226) a elektrická dodávka Kangoo Z.E. (299). Celkově se počet globálně prodaných elektromobilů Renault k září 2014 blížil 50 000 kusů.

Překvapivě největší část zabírá Renault Kangoo Z.E. (32 %), jen o jedno procento méně měla Zoe a 29 % pak vozítko Twizy. Už ukončený Fluence Z.E. má z toho osm procent. Naprostá většina elektromobilů Renault se prodává v Evropě.

Evropa roste

A celkové statistiky v Evropě za září 2014? Druhý nejlepší měsíc za tento rok! Západní Evropa nakoupila za letošní září 6164 elektromobilů (bez plug-in hybridů), což je jen o přibližně 500 kusů méně než v rekordním březnu 2014 (6705). Nejzajímavějšími trhy zůstávají Norsko, Nizozemsko, Francie, Německo.

Nejprodávanějšími evropskými elektromobily jsou jednoznačně Nissan Leaf, Renault Zoe a dokonce i nově příchozí . Kromě toho si ale na starém kontinentě vede velmi dobře i plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV. Díky Norsku se však vede dobře i Tesla Motors a jejímu elektromobilu Tesla Model S.

 
Obrázek uživatele Aas

Tak tento clanok som do konca citat nevydrzal. Za vagon cisiel popretletanych v texte. Strasne neprehladne.
A pritom stacil jeden-dva grafy s porovnanim rokov a/alebo modelov alebo aspon tabulka by tomu velmi pomohla.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za připomínku, pokusíme se s tím do budoucna něco udělat.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už se těším, až si koupím ojetý plug-in hybrid. Na nový nemám a za pár let bude ojetý za hubičku. Jen tak dál...

Obrázek uživatele Jolinar

+1

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online