Prodej elektromobilů v Evropě: nové rekordy

Jan Horčík - 05 Listopad 2014

Prodeje elektromobilů a plug-in hybridů razantně stoupají nejen za oceánem v , ale také v Evropě. Británie, Německo, Francie, Norsko, Nizozemsko, tam všude zažívají elektrická auta prudký růst prodejů.auto elektromobily Renault Zoe, Twizy, Fluence a Kangoo Z.E.

Čtyři čistě evropské elektromobily značky Renalt (Zoe, Fluence ZE, Kangoo ZE a Twizy). Doma ve Francii pochopitelně patří k nejprodávanějším.
foto: Renault

V Británii se během července, srpna a září 2014 prodalo dvakrát víc elektromobilů než za předchozí čtvrtletí - téměř 5000. Jen během samotného září to bylo 3090 kusů. Z toho 1208 čistých elektromobilů (před rokem to bylo 430). Celkem se jich už za rok 2014 prodalo 4500. Zdaleka nejlepší pozici měl v Británii elektromobil Nissan Leaf následovaný modelem Renault Zoe.

Ve Francii si během září 2014 pochopitelně nejlépe vedla Renault Zoe s 914 prodanými kusy následovaný plug-in hybridem Mitsubishi Outlander PHEV (393) a elektromobilem Nissan Leaf (294). Na čtvrtém místě je elektrická dodávka Renault Kangoo ZE (250) a na pátém Bolloré Blue Car (136).

Celkově se již ve Francii prodalo od ledna do září 2014 přibližně 10 980 elektromobilů a plug-in hybridů, z toho 2290 jen za září 2014. Nejlépe si doma pochopitelně vede Renault, který za tento měsíc prodal plných 1899 kusů elektromobilů - tedy naprostou většinu z celkově prodaných aut.

Z oněch 1899 kusů sinejvíc připsal (1356), (226) a elektrická dodávka Kangoo Z.E. (299). Celkově se počet globálně prodaných elektromobilů Renault k září 2014 blížil 50 000 kusů.

Překvapivě největší část zabírá Renault Kangoo Z.E. (32 %), jen o jedno procento méně měla Zoe a 29 % pak vozítko Twizy. Už ukončený Fluence Z.E. má z toho osm procent. Naprostá většina elektromobilů Renault se prodává v Evropě.

Evropa roste

A celkové statistiky v Evropě za září 2014? Druhý nejlepší měsíc za tento rok! Západní Evropa nakoupila za letošní září 6164 elektromobilů (bez plug-in hybridů), což je jen o přibližně 500 kusů méně než v rekordním březnu 2014 (6705). Nejzajímavějšími trhy zůstávají Norsko, Nizozemsko, Francie, Německo.

Nejprodávanějšími evropskými elektromobily jsou jednoznačně Nissan Leaf, Renault Zoe a dokonce i nově příchozí . Kromě toho si ale na starém kontinentě vede velmi dobře i plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV. Díky Norsku se však vede dobře i Tesla Motors a jejímu elektromobilu Tesla Model S.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Aas

Tak tento clanok som do konca citat nevydrzal. Za vagon cisiel popretletanych v texte. Strasne neprehladne.
A pritom stacil jeden-dva grafy s porovnanim rokov a/alebo modelov alebo aspon tabulka by tomu velmi pomohla.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za připomínku, pokusíme se s tím do budoucna něco udělat.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už se těším, až si koupím ojetý plug-in hybrid. Na nový nemám a za pár let bude ojetý za hubičku. Jen tak dál...

Obrázek uživatele Jolinar

+1

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?