Prodej elektrických aut v USA strmě roste, vítězí Toyota a Ford

Jan Horčík - 05 Listopad 2013

Elektrická auta ve Spojených státech nabírají na síle! A na první místa se nečekaně derou noví hráči. Říjen 2013 se díky tomu stane dalším historickým měsícem, alespoň co se prodeje elektromobilů a hybridních aut v týká.auto Toyota Prius plug-in hybrid prodeje rekord

Toyota Prius plug-in hybrid je po aktuálním zlevnění pro americké řidiče skutečné terno
foto: Toyota

Během října 2013 se USA prodalo celkem 9660 aut do zásuvky (elektromobilů a plug-in hybridů), což je druhé nejvyšší číslo v historii po srpnu 2013 (11 073). A tabulky pochopitelně mají své vítěze. Tím snad nejméně očekávaným je Toyota Prius plug-in hybrid.

Automobilka Toyota prodala za říjen 2013 v USA celkem 2095 těchto vozů, což je dvojnásobný nárůst proti měsíci září. Konkurenční Chevrolet Volt se umístil na druhém místě s 2022 kusy a třetí místo zaujímá elektromobil Nissan Leaf s 2002 kusy.

Celkově se v USA prodalo za minulý měsíc přesně 10 069 vozů značky Prius (tedy včetně klasického Priusu, Prius c a Prius v). Co způsobilo rapidní nárůst prodejů plug-in Priusu? Bezesporu snížení ceny na $29 990. Po započítání federální dotace $2500 je totiž plug-in Prius dokonce levnější než klasický Prius!

Druhým vítězem minulého měsíce je automobilka Ford. Ta totiž celkem prodala 2294 vozů do zásuvky, víc než kterákoliv jiná automobilka. Jedná se o modely Ford Fusion Energi (1087), Ford C-Max Energi (1092, oba plug-in hybridy) a elektromobil Ford Focus Electric (115).

V USA se zatím za celý rok prodalo přibližně 76 349 automobilů do zásuvky. Proti minulému roku je to zvýšení o 45 %. Letos se tedy zřejmě hranici 100 000 kusů zatím překonat nepodaří, ale bude to těsné! A rok 2014 už nás bezesporu zavede daleko za ni.

A to i díky příchodu novinek jako BMW i3, Mercedes-Benz třídy B ED, Cadillac ELR nebo BMW i8. Elektrická auta jsou prostě v USA v kurzu a tenhle trend se jen tak nezmění.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Anonym, to se.ie aj mna, je to klasická ukážka podpory zelených technológií v EU. Plná huba drístov a skutek utekl.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

len pre porovnanie> v USA sa rocne preda ~14 milionov aut

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Trosku prehnane nadšený komentár, ale sám si veľmi prajem tento trend.
Čo má štve, Prius u nás je za 22000 a plugin za 36000, pričom v USA je cena cca rovnaká. Fakt sila..........toto má priam se.e.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?