Prodej aut do zásuvky dosáhne v září 1 milionu

Jan Horčík - 17 Srpen 2015

Evropská unie letos předehnala USA v prodejích elektrických aut. Globální kumulativní prodeje podle magazínu EB Obsession už v září dosáhnou historického milníku 1 milionu.auto elektromobil prodeje Nissan Leaf

Nejprodávanějším autem do zásuvky je dlouhodobě elektromobil Nissan Leaf
foto: Hybrid.cz

Podle statistik EV Obsession dosáhly globální celkové prodeje aut na baterky ke konci června hodnoty asi 910 000. Vzhledem k tomu, že globální měsíční prodeje elektromobilů a plug-in hybridů dosahují asi 40 000 kusů, během září bychom se mohli dočkat 1 milionu prodaných plug-in hybridů a elektromobilů.

Jde pochopitelně o statistiku především posledních pěti let, tedy zhruba od roku 2010, kdy přišel na trh Nissan Leaf a Chevrolet Volt. Už od roku 2009 se ovšem prodávaly elektromobily Mitsubishi i-MiEV, Peugeot iOn a Citroen C-Zero, ovšem v poměrně malém množství.

Předpověď pro letošní rok hovoří o 430 000 prodaných elektroautech do zásuvky. Minulý rok to bylo 307 000, v roce 2013 celkem 206 000, v roce 2012 celkem 120 000 a v roce 2011 "pouze" 45 000. Z těchto údajů lze snadno vypočítat mocný, ale zpomalující procentuální nárůst.

Odhadované kumulativní prodeje do konce letošního roku tak činí 1,13 milionu. Zdaleka nejvíc aut na baterky jezdí v (téměř 300 000), následně v Japonsku (asi 110 000) a Číně (83 000). Následují Nizozemsko, Francie a Norsko s přibližně 45 000 auty.

Dlohodobě nejvyšší podíl prodejů elektrických aut ovšem dosahuje Norsko, kde až 23 % nově prodaných aut jezdí na baterky. Dlouhodobě nejprodávanějším modelem je . Na druhém místě překvapivě nový plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV. Na třetím pochopitelně Tesla Model S.

auto elektromobily plug-in hybridy graf prodeje

Skvělá infografika ukazuje vývoj prodejů elektroaut do zásuvky za posledních pět let i aktuální stav. Jen poznámka: v prvním grafu je u roku 2012 chyba, mělo by být 120 000. (KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ)
foto: CarLeasingMadeSimple.com
 
Obrázek uživatele honza.t

Toyota si nechala ujet vlak . Byla jedna s prvních, která nabízela alternativu.
Plug-in hybrid Prius malý dojezd. Velký cenový rozdíl proti základní verzi hybridního Priusu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V tom krásnom dlhom grafhybride je hneď v prvom grafe chyba ktorú si tvorca musel všmimnúť aj s "dvojkou" v krvi... v roku 2012 sa nepredalo 12 ale 120 tis. EV

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:))) tak to je dobrý, já si říkal že už ta grafika obrázku je nějaká chabá a ona nejen grafika :)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jo a 8 UK je místo německa, to dělal nejaký analfabet ne?? stáhněte to :))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale tahle kára nevypadá vůbec špatně
chinaautoweb.com/car-models/baic-e150-ev/

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily