Proběhl již 8. mezinárodní sraz elektromobilů

Jaromír Vegr - 09 Červenec 2014

Osmý mezinárodní sraz elektromobilů v České republice se tradičně konal u příležitosti výročí narozenin prvního českého elektromobilisty, Dr. Františka Křižíka h.c. v Sedlci-Prčici ve dnech 5.-6. července 2014. Součástí srazu bylo také 1. setkání Tesla Klubu. Majitelé elektromobilů značky Tesla se sjeli na nedalekém kopci Monínec.auto sraz elektromobilů Sedlec-Prčice

Návštěvníci srazu i náhodní kolemjdoucí si mohli prohlédnout řadu současných i historických typů elektromobilů
foto: Jaromír Vegr/Občanské sdružení Elektromobily

Odpoledne se spojily obě skupiny a na spanilou jízdu přes Prčici na náměstí Jana Žižky v Táboře se vydalo celkem několik desítek elektrických vozidel. Zastoupeno bylo 12 vozidel Tesla Model S, 6 vozidel Nissan Leaf, koncern PSA s vozidly Peugeot 106, Citroen SAXO, Berlingo a Partner, 4 vozidla MIA electric, Renault Zoe a další, již méně známé značky včetně mnoha skútrů a elektrických kol s Vectrixem v čele.

Další zastávkou bylo nedaleké letiště Všechov, kde si přítomní nejen vyzkoušeli možnosti svých vozidel, ale umožnili svezení i svým příznivcům. Ve zkoušce zrychlení se nejvíce projevila fyzikální závislost poměru výkonu k hmotnosti. Po 100 metrech byla zcela bezkonkurenčně na prvním místě Tesla Model S v těsném závěsu s elektricky poháněným kolem. Po kratší pauze projela ostatní vozidla.

Vzhledem k pokročilé hodině se již zde začaly některé osádky loučit, ostatní se vrátili do Sedlce-Prčice. V kulturním sále ZŠ se konala výroční schůze občanského sdružení Elektromobily, kde byly schváleny drobné úpravy stanov hlavně vzhledem k požadavkům nového Občanského zákoníku.

auto sraz elektromobilů Sedlec-Prčice

Elektromobilů Tesla Model S se na razu sešlo celkem dvanáct
foto: Jaromír Vegr/Občanské sdružení Elektromobily

Po zhlédnutí záběrů z nedávné Rallye eTour a Rallye WAVE, kterých se členové sdružení pravidlně účastní, byl sraz zakončen táborákem, kde si mohli v klidu všichni zbylí účastníci do rána vyměňovat své zážitky a zkušenosti.

Velmi dobré pohodě srazu přispělo jak pěkné počasí, tak i rychlý zásah mechanika, který opravil přehřátý stojan nabíjecí stanice. Nespíme na vavřínech a již připravujeme další akce, o kterých budeme brzy informovat.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda, už druhý rok je mi líto, že jsem o akci nevěděl dopředu. Asi je to akce pro uzavřenou společnost.

Obrázek uživatele tvkuba

Tak to je škoda, že nečtete diskuzní fórum, už totiž dva roky vždy před srazem píšu, že bude. Letos tomu nebylo jinak.:-/

---

TvKuba alias elektroblázen z vlastní vůle...:-)
11 let na e-skůtrech,65+ t.el.km.,ostrovní FVE ve stavu zrodu!

Mě přijde, že informace o tom, že se vůbec nějaký sraz koná tady vůbec neproběhla? Je to škoda, že to organizátoři moc nepropagují, teda mě to alespoň tak přijde. Ja si tady na hybridu o tom přečku až když je potom. :-(

Obrázek uživatele EKOLO

Akce sdružení Elektromobily jsou s dostatečným předstihem uveřejněny na www.elektromobily-os.cz Tam se dozvíte i další informace. Další připravovaná akce je účast na www.eRuda.de .
Pouze z důvodu, že webmaster má dovolenou tam nyní tato akce chybí. Jednalo -li by se o sraz hybridů, tak věřím, že by ta informace tady byla. Redakce Hybridu ale informaci o srazu měla včas . Čtěte naše weby, dozvíte se více.

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

škoda ,že na těch svých webech máte sice datumy,ale u těch datumů nemáte roky...Hlavně škoda,že ostatní se mají pravděpodobně zabývat jen hledáním Vašich srazů a odhadovat,jak jsou články staré :-(( ,kdejaký klučina na elektrokoloběžce udělá pro elektromobilitu víc,než Vy.

A posilani novinek napriklad do mailu by nebylo?

Casto ctu hybrid, ale nemuzu stihnout procitat uplne vsechny webovy portaly na internetu, to se proste neda stihat taky musim pracovat a delat i jine veci.

Zasilani novinek z Vasich webu by pomohlo, mail mi prijde i do telefonu.

Obrázek uživatele honza.t
Obrázek uživatele Jakub Ditrich

Pro jakékoli přístí akce bych chtěl organizátroům doporučit alespoň minimální zajištění. Na Táborském náměstí o akci nikdo nevěděl,nikdo z komejdoucích nedostal žádné info o elektromobilitě. To je asi důvod proč většina majiteů Tesel po malé chvíli sraz opustila.

Obrázek uživatele EKOLO

Akce byla připravována s dostatečným předstihem , bylo zajištěno nejen Táborské náměstí, ale i informovanost , viz např. http://tabordnes.cz/peceny-motor-ve-vlastnim-laku-aneb-nejlepsi-elektromobily-i-v-tabore/ s přesně načasovaným zveřejněním.
Nevěděl jsem, že tam budete i Vy, to by se pak přišlo podívat jistě více občanů a zájemců.
Pokud od nás někdo informaci chtěl, tak ji dostal a dotazů nebylo málo.

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Obrázek uživatele Jakub Ditrich

Je to v pohodě "náčelníku", mě urazíte jenom těžko. Možná se ale zamyslete nad tím, proc Vás už lidi neberou vážně a mají z Vás srandu...

Obrázek uživatele tvkuba

V tomto s Vámi nemůžu souhlasit. Co se týká té organizace - když jsme dorazili okolo třetí odpoledne na náměstí v Táboře (parta tří elektroskútrů,jeden City El a jedna elektročtyřkolka pro invalidy), podle bílé dodávky SPŠ strojní a elektro jsem ihned poznal, že jsme tam správně. Navíc v rohu před ní stály 2 elektro formule.

---

TvKuba alias elektroblázen z vlastní vůle...:-)
11 let na e-skůtrech,65+ t.el.km.,ostrovní FVE ve stavu zrodu!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně.
Určitě toho pan Vegr pro elektromobilitu v ČR udělal více, než kdejaký dovozce čínských šicích strojů, kol, skútrů, baterií apod.
Proto má spoustu známých a příznivců, a bylo by vhodné, kdyby někdo v celostátních médiích o panu Vegrovi - náčelníkovi elektromobility v ČR a SR napsal oslavný článek - o jeho neúnavné propagaci elektromobility, přesahující i hranice ČR. Posměch v tomto případě není na místě a čas ukáže kde je pravda, a co po kom ve vědomí lidí zůstane.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Psát oslavné články o někom,kdo je arogantní samozvanec,nazývající sám sebe náčelníkem,který odrazuje svým přístupem a namyšleností potenciální zájemce?To je pravda,alespoň v mém případě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Majitel byl z nemecka , u me nabijel a se zoeem jsem se svezl , prijemne auto s optimalnim vykonem .

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda, ale díky za info.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prosím prosím nebyl by kontakt na majitele (provozovatele) Renaultu ZOE ?

Obrázek uživatele EKOLO

Werner Hillebrandt Hansen www.eruda.de

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion