Prius zadupal v USA ostatní hybridy do země

Jan Horčík - 07 Únor 2012

Toyota dobře ví proč dělá ze značky Prius celou rodinu aut. Potvrzuje to nejen šílenství Japonců po novém Prius c/Aqua, ale i aktuální čísla prodejů z USA. Toyota Prius tam s 11 555 kusy prodanými v lednu 2011 zadupala do země všechna ostatní hybridní auta.Prius+

Nový zažívá v USA velký úspěch. Letos k němu přibudou ještě a malý hybridní kompakt Prius c
foto: Toyota

Toyota si v lednu 2012 oproti lednu 2011 polepšila celkově v počtu prodaných hybridních aut (včetně značky Lexus) o 19,8 %. Jen Prius meziročně stoupl z 10 635 na 11 555 prodaných kusů, tedy o 8,65 %.

Všechny ostatní hybridy značky Toyota (např. Auris HSD) stouply dokonce o 54,33 % na 3087 a Lexus ještě víc, o 60,2 % na 1 963 kusů. K tomu bezpochyby přispěl především nový Lexus CT 200h (viz. náš test).

Pro srovnání, Honda výrazně klesla, meziročně o 57,95 %. Honda Civic Hybrid se v lednu 2012 prodalo 449 kusů, sportovního hybridu Honda CR-Z pouze 363 kusů (minulý rok touhle dobou 894!) a Honda Insight spadla z 1554 na 492 kusů.

Prode hybridů klesl také značce Ford, a to o 35 %. Klesly i prodeje hybridů Porsche Cayenne S Hybrid a Panamera S Hybrid. Jediný kdo další kromě Toyoty v oblasti alternativních aut rostl byl Nissan s elektromobilem Leaf.

Mitsubishi prodalo zatím v lednu 2012 celkem 36 kusů svého “amerického” elektromobilu Mitsubishi i.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

PRIUS má výborne zvládnutú technológiu, mám suseda ktorý má prius a to auto má niečo do seba, poviem pravdu už naň šetrím aj ja, ale nie na klasický liftback ale plánujem kúpiť sedemiestny PRIUS+ tak ten sa toyote fakt vydaril a fakt sa mi páči! Pekne v ňom schovali li-on batérie do priestoru medzi vodiča a spolujazdca takže absolútne nazasahujú do priestoru batožiny či priestoru pre pasažierov!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prius si plánujem kúpiť tiež, poznám jedného spokojného majiteľa ktorý má prius 3.generácie od roku 2009 a je s ním mimoriadne spokojný. Mimochodom spotreba v meste počas tohtoročných mrazov (okolo -15C až -20C) mu stúpla na priemerných 5,1L/100km v lete sa pohybuje okolo 3,7 až 4,2L/100km! K tejto spotrebe sa dostal približne po najazdení 50000km kedy sa motor už začal "zabehávať" kedže na rozdiel od klasických motorov a od mild hybridov sa toyoťácke a lexusácke full hybridy toľko netrápia kedže hlavnú prácu vždy robí minimálne jeden elektromotor takže sa spalovací motor aj dlhšie zabeháva!
Ja sa ešte rozhodujem či zoberiem klasický prius alebo sedemmiestny PRIUS+

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže Prius sám ne, ale Toyota celkově jako automobilka :)
Přeju jí to!!!

Obrázek uživatele Jan Horčík

S 11 555 prodanými kusy si myslím, že na tom Prius má lví podíl :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?