PREkolo - nová půjčovna elektrokol Pražské energetiky

Jan Horčík - 21 Červen 2011

Nově otevřená půjčovna elektrokol PREkolo nabízí zapůjčení značkového od 2 hodin až na 14 dnů. Všichni tak mají unikátní možnost vyzkoušet si - dopravní prostředek, který je ve městě rozhodně rychlejší než a často i městská .   
PREkolo půjčovna elektrických kol Praha
foto: ČTK. autor: Horázný Josef, Fotobanka ČTK

Otevření nové půjčovny elektrokol mají na svědomí společnosti () a . K dispozici jsou především kola značky , a to terénní elektrokolo (test), městské (AGOGS CityLiner) a (AGOGS Lowstep, - viz. náš test).

Krátkodobá výpůjčka pro zákazníky PRE až na osm hodin stojí 200 Kč. Pro krátkodobou výpůjčku dostanete plně nabitou baterii, nezapůjčuje se nabíječka. Zdarma k výpůjčce je poskytován kvalitní zámek. Předložit je třeba občanský průkaz a zákaznické číslo PRE. Vždy je ale navíc třeba složit zálohu 2000 Kč.

Při dlouhodobé výpůjčce od 24 hodin až po 14 dnů se cena pro zákazníky PRE různí. Na den stojí 400 Kč, na víkend 900 Kč, cena na den při výpůjčce nad sedm dní je 200 Kč. Výpůjčku nad 1 den (včetně víkendu) je nutno objednat minimálně 48 hodin v předstihu prostřednictvím výpůjčního formuláře, nebo telefonicky.

Lidé, kteří nejsou zákazníky PRE mají ceny vyšší. Dvě hodiny vyjdou na 200 Kč, osm hodin na 500 Kč, 1 den na 650 Kč, 2 dny na 1200 Kč, víkend na 1500 Kč, cena na den při výpůjčce nad 7 dní je 300 Kč. Vratná záloha je v tomto případě ale poněkud přehnaných 12 500 Kč.

PREkolo půjčovna elektrokol Praha

Adresa půjčovny elektrokol PREkolo:

Masarykovo nábřeží 8

120 00 Praha 2

naproti výstavní síni Mánes


TRAM: 17,21 - zastávka Jiráskovo nám.


METRO B: stanice Karlovo náměstí, východ na Palackého nám.

Otevírací doba:

Pondělí - pátek  9:00 do 18:00

Sobota a neděle  10:00 do 16:00

Kolo je možné si rezervovat na telefonech +420 272 047 770, +420  775 564 466 nebo prostřednictvím online rezervace. Zároveň je možné si objednat průvodce na vybrané trasy, např. okružní jízda Prahou.

Praha tak následuje metropole jako , Barcelona, nebo , kde obdobné již fungují, převážně pro turisty, kteří na elektricky asistovaném jízdním kole mohou poznat celou metropoli doslova za pár hodin.

Pro PRE je půjčovna elektrokol další součástí rozvoje programu E-mobilita v jehož rámci mimo jiné také v Praze buduje pro , a právě i .

„Kopcovatý terén Prahy je pro netrénovaného cyklistu obtížně dosažitelný, díky elektrokolu je možné navštívit všechny krásy města z perspektivy, kterou nenabídne veřejná doprava ani vyhlídkový “, říká jednatel ekolo.cz a pokračuje „pro turisty jsme zároveň připravili dva výletní okruhy s průvodcem v němčině a v angličtině“.

Generální ředitel Pražské energetiky, a. s., Pavel Elis k tomu říká: "Elektrokola půjčujeme ke krátkodobým testům v našem Centru energetického poradenství déle než půl roku a zájem je mimořádný. Proto chceme elektrokola ještě více přiblížit Pražanům jako vhodný prostředek nejen k cestám po městě, ale také pro víkendové využití. Zákazníkům, kteří odebírají od PRE , poskytneme k zapůjčení výhodnější podmínky, abychom napomohli k rozšíření elektrokol v naší metropoli."

Společnosti ekolo.cz a Pražská energetika, a.s. jsou sponzory serveru Hybrid.cz.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když chci kolo na týden na konci srpna (za 2 měsíce) tak je mají všechny rezervované. K ničemu...

Super půjčovna za rozumné ceny a hlavně i pro mimopražské cyklisty, doporučuji vyzkoušet :-D příjemná obsluha, vstřícné jednání.

http://www.topkolo.cz/text-pujcovna-a-servis

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za 1 den pujceni elektrokola zaplati 'neklient PRE' 650,-.
Pujcovna aut Sixt nabizi elektricky Smart za 499,- (clanek: Řidičem elektromobilu za 499 Kč na den). V autopujcovnach lze pujcit Fabii za 650,- na den.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Může mi někdo vysvětlit, proč jsem diskriminován kvůli svému bydlišti? Jako nepražák samozřejmě nejsem zákazníkem PRE ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Protože PRE je průkopníkem e-mobility v Praze a zvýhodňuje samozřejmě své odběratele elektřiny. Jiní dodavatelé elektřiny Vám tuto službu ani nenabídnou!:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale bez problemu se jím můžete stát. I mimo Prahu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vysvetli mi niekto logiku ze sa da pozicat elektrobike a nedaju vam k tomu nabijacku ? ked poziciate na 8 hodin este chapem ale na dlhsie a bez nabijacky, ked si to predstavime s mobilmi je to smiesne....

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nabíječka se nezapůjčuje u krátkodobých zápůjček, u těch dlouhodobých samozřejmě ano.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.