Pravostranné řízení pro Model S: v Británii během března 2014

Jan Horčík - 05 Listopad 2013

Británie bude první zemí, kde se elektromobil Tesla Model S s pravostranným řízením začne prodávat. Mělo by se tak stát během března 2014. Sdělil to šéf automobilky Elon Musk při neformálním proslovu u příležitosti otevření londýnské prodejny Tesla Motors.auto elektromobil Tesla Model S obchod

Jedno ze servisních center společnosti Tesla Motors s vystaveným elektromobilem Model S
foto: Tesla Motors

Pravostranné řízení je dnes běžné v Hong Kongu, Japonsku, Austrálii, Indonésii, Indii, Pákistánu a některých státech jižní a jihovýchodní Afriky. A pochopitelně ve Velké Británii a Irsku. Právě Británie se stane první zemí, kde se elektromobil Tesla Model S s pravostranným řízením začne prodávat.

Původně měla tato verze být k dispozici už koncem letošního roku. Její odklad ale způsobilo plnění dodávek levostranného modelu elektromobilu pro Evropu. Stejně jako v Německu, i v Británii Elon Musk potvrdil budování sítě rychlodobíjecích stanic Supercharger.

Celá Británie by měla být pokryta do konce roku 2014, tedy zhruba podobně jako v případě Německa. Ve Spojeném království zatím Tesla provozuje dva obchody. Základní cena elektromobilu Model S se tam pohybuje kolem 55 000 liber (v přepočtu asi 1 650 000 Kč).

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol