POZVÁNKA: Konference Moderní energetická řešení pro města, obce a jimi zřízení firmy

redakce - 02 Říjen 2019

Konference Moderní energetická řešení pro města, obce a jimi zřízení firmy proběhne již tento čtvrtek v Budišově nad Budišovkou. A to u příležitosti dokončení projektu „Vytvoření malé lokální distribuční sítě pro distribuci tepla a elektřiny s prvky SMART GRID – inteligentním řídicím systémem a řízením spotřeby pro tři objekty v majetku Města Budišov nad Budišovkou“.Součástí dvoudenní konference bude také představení nového projektu, který pomocí chytré sítě spojí budovy školy, městského úřadu a kulturního domu. Díky energii z kogenerační jednotky, fotovoltaiky a baterie budou téměř energeticky soběstačné.

Součástí dvoudenní konference bude také představení nového projektu, který pomocí chytré sítě spojí budovy školy, městského úřadu a kulturního domu. Díky energii z kogenerační jednotky, fotovoltaiky a baterie budou téměř energeticky soběstačné.
foto: Moderní energetická řešení pro města, obce a jimi zřízení firmy

Tisková konference se bude konat v malém sále kulturním domě v Budišově nad Budišovkou (Horská 184, 747 87 Budišov nad Budišovkou ve čtvrtek 3.října 2019 od 9:45 -11:00 hod.

Průlomový a jedinečný projekt prvně realizovaný v městě Budišov nad Budišovkou a v ČR soběstačně zásobuje teplem a elektřinou 3 veřejné objekty, a v případě neočekávaného blackoutu zabezpečuje 12 hodinový chod.

Součástí programu bude představení pilotního projektu, slavnostní přestřižení pásky a komentovaná prohlídka zařízení. Po skončení TK bude probíhat odborná konference s názvem „Moderní energetická řešení pro města, obce a jimi zřízené firmy“.

Časový harmonogram tiskové konference:

9:30 – 10:00 - Příjezd účastníků a novinářů
10:00 – ZAHÁJENÍ TISKOVÉ KONFERENCE
10:00 – 10:25 - Tisková konference se slavnostním představením projektu.

Moderuje Milan Wagner

Úvodní slovo starosty Města Budišov nad Budišovkou (Ing. Patrik Schramm, starosta města)
Úvodní slovo za záštitu ze strany SFŽP ČR (Ing. Petr Valdman, ředitel SFŽP ČR)
Úvodní slovo za záštitu ze strany MSK (Ing. Jaroslav Kania, náměstek hejtmana)
Úvodní slovo za Hospodářský výbor PSP ČR (Ing. Marian Jurečka, místopředseda)
Úvodní slovo hlavního koordinátora projektu (Mgr. Roman Mendrygal).
10:25 – 10:30 - Přesun na místo slavnostního otevření projektu s přestřižením pásky

10:30 – 10:35 - Slavnostní otevření projektu s přestřižením pásky za účasti významných hostů.

Zajímavé přednášky nabídnou během dvoudenního programu konference zástupci UCEEB ČVUT, SFŽP, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky, Roman Mendrygal, Svaz moderní energetiky, Martin Hausenblas Adler, Tomas Pastrnak (Energon holding), Jiří Cigler, Radovan Burkovič ASEP, Martin Cmiral (LEEF Technologies) a další. Program například zde. Akce se koná od 3. 9. – 4. 10. 2019 v KD v Budišově nad Budišovkou.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off
Draci budou prolétat bouřemi nad oceány a vyrábět elektřinu z větru. V Norsku je už testují
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/draci-budou-proletat-bouremi-nad-oceany-a-vyrabet-elektrinu-z-vetru-v-norsku-je-uz-testuji-79987?utm_source=Seznamzpravy_static&utm_medium=Nejsledovanejsi_sidebar&utm_campaign=variantaC&utm_content=4&autoplay=1

https://makanipower.com/

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Radovan

Po dnešním prvním dni konference Budišov super jak obsahově, tak ukázkou perfektního řešení skloubení vlastní dřevoštěpky k vytápění, fotovoltaiky, baterií, kogenerační jednotky, záloh v plynu, nabíjecí stanice a sedmimístné dodávky Nissan eNV200 40 kWh baterie pro potřeby obce (MŠ, ZŠ, fotbalisti, důchodci, rozvozy.....).
Mínus je bohužel nabíjecí stanice. Není veřejná, je uzamčená, čipů mají 10, jsou mezi pracovníky obce a jsou personalizované. Takže když mi nabíječku spustil pracovník městské společnosti, tak po nabití auta nešel kabel z ní vytáhnout na čip jednatele. Musel přijet onen zaměstnanec. Bohužel i tady došlo k instalaci obyčejného wallboxu s Mennekes zásuvkou, takže i jejich elektrododávka by se zde nabíjela dlouhých 6 hodin. Tedy pokud by měli příslušný kabel Mennekes-Yazaki, což nemají a v Nissanu Opava jim k nabíjení neřekli lautr nic, ostatně tam jsou takové perly, že wallboxu říkají rychlonabíječka, protože nabíjí Leaf rychleji, než obyčejná zásuvka na kabelu 230V 10A, tedy 2,3 kW. Nyní dodávku nabíjejí ještě déle z obyčejné zásuvky. Přestože wallbox umí 22 kW a osazen slabší rychlonabíječkou 20 kW jim mohl auto naplnit za 2 hodiny (http://www.lukysystem.cz/userFiles/zzz-foto-nastenna-20-kw.jpg). A ještě být přes evmapa.cz dobrým nabíjecím bodem na Vítkovsku. Protože i MS kraj zde instaluje všude jen wallboxy. V letech 2019/2020 jich má přibýt 16 ke stávajícím 10 s důrazem na Jesenicko (https://www.krajskenabijecky.cz/moravskoslezsky-kraj).

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Poláci hromadně žalují stát za to, že dýchají smog. U soudu už uspěl spisovatel Szczygieł

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/polaci-hromadne-zaluji-stat-za-to-ze-dychaji-smog-u-soudu-uz-uspel-spisovatel-szczygiel-80010

https://airly.eu/map/pl/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?