POZVÁNKA: konference Chytré technologie pro energetickou soběstačnost

redakce - 05 Březen 2017

Máte zájem o vlastní výrobu elektřiny například pomocí solárních panelů na střeše vašeho domu nebo firmy? Potřebujete poradit s možnostmi získat podporu nebo se servisem obnovitelných zdrojů? Přijďte na konferenci!Potřebujete poradit s možnostmi získat podporu nebo se servisem obnovitelných zdrojů?

Hledáte tipy pro výběr vhodného systému solární panelů a baterií pro akumulaci? I pro vás je určena konference „Chytré technologie pro energetickou soběstačnost domácností i firem“
foto: Alies.cz

Konference „Chytré technologie pro energetickou soběstačnost domácností i firem“ proběhne v rámci doprovodného programu veletrhu Amper 2017 dne 22. března (9:30-15:30) na BVV Brno, Kongresové centrum, Sál B.

Hlavním organizátorem konference je Aliance pro energetickou soběstačnost. Konference proběhne pod záštitou Jana Vituly, náměstka hejtmana Jihomoravského kraje pro smart region a Martina Andera, náměstka primátora města Brna pro životní prostředí.

Odbornou záštitu konferenci zajišťuje Solární asociace. Partnery konference jsou Photon Energy (zlatý), Solar Global (stříbrný), Doucha Šikola advokáti s. r. o. (stříbrný) a Renards s. r. o. (stříbrný). Mediálním partnerem akce je odborný portál tzb-info.cz.

Mezi hlavní témata konference bude patřit:

– možnosti podpory a financování projektů obnovitelných zdrojů nebo energetických úspor

Hosté z řad domácností se dozví aktuální novinky o možnostech podpory pro rozvoj energeticky aktivních rodinných domů – možnosti financování střešních solárních elektráren a akumulace energie pomocí Nové zelené úsporám.

Zástupci firem a podniků budou moci načerpat informace o možnostech financování nových projektů obnovitelných zdrojů, energetických úspor a elektromobility v rámci programů Ministerstva průmyslu a obchodu.

– legislativní trendy pro nové i stávající instalace obnovitelných zdrojů

Součástí konference jsou také klíčové body týkající se aktuální legislativy provozu a připojování nových instalací obnovitelných zdrojů a informace o možných dopadech vyplývajících z ukončení procesu notifikace podpory obnovitelných zdrojů v ČR Evropskou komisí.

– inspirace pro nové projekty

Zájemci o nové instalace se budou moci inspirovat ukázkami příkladů dobré praxe využití decentralizovaných, šetrných zdrojů energie. Jde například o realizované projekty hybridních fotovoltaických systémů, zkušenosti z provozu pasivní kancelářské budovy zásobované elektřinou ze solárních panelů a teplem z tepelných čerpadel nebo zkušenosti z instalací a financování nezávislých zdrojů v Austrálii.

– rady pro provozovatele solárních elektráren

V programu nebudou chybět rady pro provozovatele stávajících solárních elektráren z pohledu servisu střídačů.

– inovace v akumulaci energie

Na inovace v energetice se zaměří část programu věnovaná představení inovativních řešení pro akumulaci energie, kterou navrhli studenti v rámci diplomových prací.

KOMPLETNÍ PROGRAM

Na konferenci vystoupí:

Vladimír Hochman [technický manažer, Photon Energy Operations]
Zdeněk Tříska [ředitel, Solar Global Service a. s.]
Pavel Doucha [advokát, Doucha Šikola advokáti s. r. o.]
Petr Novotný [vedoucí oddělení životní prostředí, RENARDS]
Tomáš Charouz [Česká spořitelna]
Jan Krčmář [ředitel komunikací, Photon Energy]
Tomáš Vocílka [jednatel, Asolar s. r. o.]
Jiří Vrána [VŠCHT, Praha]
Vlastimil Rieger [poradce pro zelené stavění, Nadace Partnerství]
Martin Sedlák [ředitel, Aliance pro energetickou soběstačnost]

Organizační pokyny:

Podmínkou účasti na konferenci je závazná registrace. Potvrzení účasti možno na info@alies.cz nebo přímo ve formuláři (odkaz) do 19. března 2017. Na základě došlé přihlášky vám bude zasláno potvrzení o účasti a následně kód pro vygenerování vstupenky na veletrh Amper 2017.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

V ramci vystavy AMPER se kona Konference perspektivy e-mobility, 21.3., 9-14h v Brne.

Program a registrace zde http://www.odbornecasopisy.cz/seminare-konference/perspektivy-e-mobility-ix--76

Ucast je zdarma ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OPEL sa predáva PSA, takže elektrickú verziu BOLT pre EU neuvidíte nikdy, súdruhovia. Respektíve možno tak za 10 rokov.

Vačne stratový OPEL, patriaci GM, ktorý ak iste viete nedávno skrachoval ale zachránila ho vláda USA, sa ho zbavuje.

Podľa mňa Leaf na to mať nebude gule, BMW i3 zostane paródiou, a jedine Hyundai a KIA s nieči reálne budú prichádzať. VW radšej nespomínam.

Možno TESLA očarí, ale nikdy neprekročí tieň kvality, poruchovosti, drahého servisu, a prestrelenej ceny. Nakoniec jej zákazníci možno odumrú.

Nakoniec o ekológiu a dobré skutky, nejde.

Obrázek uživatele Josef

Já vám nevím, ale moje i3 mi jako parodie nepřijde :-) Možná by to chtělo vyzkoušet, než tu začnu hlásit nesmysly. Já jsem s ní naopak moc spokojen. A až vyleze 45 kWh baterie, nebude co řešit. To už pak bude možné jezdit i po dálnicích prakticky bez omezení, v zimě jenom trochu pomaleji než 130 km/h.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už ste videl jej čínsku napodobeninu ?
A čo tie srandovné predražené kolesá ?

Väčšina sa zhodne že dizajn je .. iný.

Obrázek uživatele Josef

Design je značně individuální záležitost, to bych tu vůbec nehodnotil. Nevím, proč řešíte čínskou napodobeninu a co to má společného s tvrzením, že je i3 parodie. A kola na zimu jsem kupoval, z druhé ruky celou sadu i se senzory za cca 12000 Kč. Je to drahé, ale to je daň za zvláštní rozměr. Neočekávám však, že bych někdy musel kupovat další, pokud nebudu mít nehodu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemaľuj čerta na stenu. Stačí, keď sa znovu zdvihnú ceny ropy.

Obrázek uživatele honza.t

Slovenské poselství
NIE JE UŽ NESKORO? Island


https://www.youtube.com/watch?v=1yFmYi7HdCo


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol