POZVÁNKA: EkoAuto - součást Autoshow Praha 2016

redakce - 03 Červenec 2016

Cílem nového veletrhu EkoAuto, který bude součástí Autoshow Praha 2016, je předvést a nabídnout široké veřejnosti, firmám, institucím a úřadům ekologické dopravní prostředky a cesty k nim a jejich využití.auto POZVÁNKA: EkoAuto - součást Autoshow Praha 2016

1. salon ekologické dopravy se uskuteční 22. – 25. 9. 2016 na Výstavišti Praha – Holešovice
foto: Autoshow Praha 2016 EkoAuto

Hlavním záměrem veletrhu EkoAuto je inspirovat k pořízení plynových aut, elektromobilů a dalších ekologických vozidel. EkoAuto reaguje na aktuální potřeby České republiky, Evropské unie a ostatních vyspělých států v ochraně životního prostředí.

1. salon ekologické dopravy se uskuteční 22. – 25. 9. 2016 na Výstavišti Praha – Holešovice, souběžně s 19. ročníkem automobilové výstavy AUTOSHOW PRAHA.

Zájemci se budou moci pod jednou střechou seznámit s pestrou nabídkou pohonu aut a ostatních vozidel na stlačený nebo zkapalněný zemní plyn (, ), vodík, LPG, biopaliva a elektřinu.

Automobilky a prodejci zde představí osobní a užitková auta, kamiony a autobusy na čistá paliva nebo elektrický pohon. Návštěvníky by měly zaujmout také motorky, elektrokola, vysokozdvižné vozíky a jiné dopravní prostředky, které jsou nízkoemisní nebo mají nulový dopad na životní prostředí.

V závěru roku 2015 byl pro Českou republiku přijat Národní akční plán čisté mobility, který má urychlit nástup ekologických vozidel. Účelem veletrhu proto je představit široké veřejnosti celostátní, krajské i městské projekty na podporu čisté mobility.

Dále se seznámit s výstavbou infrastruktury čerpacích stanic na stlačený i zkapalněný zemní plyn, , vodík, biopaliva nebo dobíjecích stanic pro elektromobily. Firmy poskytnou potřebné informace a představí vozové parky ekologických aut.

Salon ekologické dopravy EkoAuto bude souběžnou akcí s Autoshow Praha, která s průměrnou návštěvností kolem 30 000 lidí patří k předním veletrhům v Česku. Tím je také zaručena vysoká návštěvnost salonu EkoAuto.

Ten by ale měl přitáhnout pozornost i dalších návštěvníků, protože zájem veřejnosti o dopravní prostředky na plyn a elektromobily prudce stoupá.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Omloufám se za OFFTOPIC, ale prošlo snížení emisí u stavebních a dalších strojů, lodí, lokomotiv a motorových jednotek:
europarl.europa.eu/news/cs/news-room/20160701IPR34492/Parliament-backs-emission-curbs-for-off-road-machinery
agra-net.com/agra/agra-europe/policy-and-legislation/eu/new-eu-rules-on-farm-machinery-emissions-approved-by-parliament-520070.htm

Obrázek uživatele Kuk

dobrá věc

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele EKOLO

Najde se někdo, kdo mi vysvětlí co je ekologického na používání plynu v dopravě?
Dle sdělení největší stanice na měření emisí jsou emise současných benzinových a plynových aut naprosto srovnatelné (pokud je auto v pořádku). V tomto případě může naše vláda dotovat i benzínová auta. Proč ne? Budou se víc prodávat, možná se omladí vozový park, budeme stále závislí na dovozu ropy a to je snad dobře. Nebo ne? Vždyť nebýt závislí a používat to, čeho tu máme přebytek NENÍ NORMÁLNÍ!!Už bývalý pan premiér něco podobného řekl.
Přijeďte se podívat na 10.tý mezinárodní sraz elektromobilů.Již tento víkend. Uvidíte jak to jde!!

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jer vidět znalost tématu.
Nicméně s plynným palivem odpadají vstřikovače,karburátory,čerpadla,tekuté palivo musí zplynovávat,plyn už je jaksi podle názvu plynem,do sání je zaveden pouze ventil s již připraveným plynem,plynové motory nespalují sirnatá paliva,vzniká jen minimální procento pevných částic oproti nějaké nekvalitní řepkovité babišovo bionaftě někde ze statku,dokonce se dá spalovat nejhorší současný skleníkový plyn a to metan,kterého je všude až až...stačí?

Obrázek uživatele jurazhor

jak mám přijet,když nevím že to je,kde to je a kdy to je

---

jurazhor

Obrázek uživatele EKOLO

10.tý sraz elektromobilů se koná již tento víkend. Více na www.elektromobily-os.cz

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Obrázek uživatele Kuk

"10.tý jubilejní sraz začíná 8.července večer v elektromobilním kempu, který bude jako každý rok v Sedlci - Prčici. V sobotu bude Valná hromada našeho spolku. Na programu bude volba nového předsednictva a další nové záležitosti."

Tadle pozvánka je asi tak stejně vzrušující jak sraz nějaký komunistický buňky :D To se tam fakt nic jinýho neděje než valná hromada a volba předsednictva? :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele ozana

Kdyby jsi byl členem, dostal bys pozvánku s podrobnějším programem.

Pátek: rozbití stanů, nabíjení, rozdělání ohně, večeře spojená s nákupem tekutin v místním pivovaru, promítání

Sobota : vítání dalších účastníků, diskuse a příprava na " závod do vrchu. Valná hromada, volba představenstva, nástin nové koncepce a úprava stanov.
Diskuse o dalším vývoji strategie, webu, organizace - pouze pro vážné zájemce, kteří by k tomu chtěli co říci.
Večeře , táborák a promítání dokumentů. Plány dalších akcí, hra na kytary, basy , harmoniky a tradiční noční koupání.

Neděle: budíček ve 12:00. Volný program, elektromobilní workschopy, úklid kempu, příprava dřeva na příští sraz, exkurze spojená s nabídkou veteše apod.

---

Útočné troly je možné jen ignorovat.

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD.

Obrázek uživatele Kuk

No vida závod do vrchu, aspoň něco. No nechápu proč to tak tajíte, pokud máte zájem o nové členy? Jinak to zavání jen vybíráním přispěvků, schůzováním a nudou okolo a na to už sem alergickej vod komančů.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele EKOLO

Nic netajíme. Na webu máme fotogalerii z našich akcí a členský příspěvek je zatím 100 Kč ročně. Zeptám se já: proč nečtete web o elektromobilech a čtete web o poločmoudech?
Závod do vrchu byl i loni a koukali byste na výsledky. Letos máme ale na pořadu kopec ještě lepší- na Cunkov. V minulosti tam ani všichni nedojeli. Od té doby jsme ale trochu dále.
Schůze pořádáme posledních pár let pouze na výstavách , kde vystavujeme, případně pořádáme přednášky či sympozia. Přijeďte a posuďte sám, jaká to byla nuda. Jestliže přijdete s nějakým nápadem, pokusíme se jej i realizovat. Pokud pomůžete, bude to jednodušší.
Kdo nic nedělá, nic nezkazí, maximálně může ty ostatní kritizovat.
Jaromír Vegr - předseda APELu.

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Chtělo by to aktualizovat ty data sympozií a srazů ještě před jejich konáním.

Obrázek uživatele EKOLO

Na www.elektromobily-os.cz se vše můžete dočíst s dostatečným předstihem.
Řádní členové dostávají i podrobnější informace, volné vstupenky na akce (i zahraniční) apod.
Jaromír Vegr - předseda APEL . Vzhledem k narozeninám pana ing. Křižíka se koná na jeho počest již desátý sraz. Já jdu do penze a nahradí mne mladší kolega. Předpokládám, že informovanost bude minimálně stejná, nebo i lepší.

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na FB velmi aktuální poslední příspěvek 30. říjen 2014 :-)))),na Vašich stránkách apel,potažmo elektromobily...fotka Vaše a Vašeho tajného a neprodejného vrakoviště,jedna zajímavá Eltra v inzerci...

Eltra je podle vseho tahle - pred mesicem o ni na idnesu psali, ze za par dni miri do Norska - takze to moc aktualni taky nebude...
http://auto.idnes.cz/foto.aspx?r=auto_ojetiny&c=A160601_231904_auto_ojetiny_fdv&foto=FDV63ab11_IMG_5240.JPG

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Kuk

Esli myslíte www.elektromobily-os.cz web tak to bude asi tím, že se tam toho nejspíš pro mne moc zajímavýho neděje narozdíl třeba od elektreku, insidedeevs, muskology, Celantechnica apod.
Mám kupodivu přidáno i www.facebook.com/elektromobily.os.czech, ale tam to koukám zdechlo u l.p. 2014.
Zde na poločmoudech se něco děje a hlavně je tu živá diskuze.

Závod do vrchu chválím, jen nechápu proč nemáte plakátek přes celej web, když je to tak zajímavé a místo toho tam zmiňujete jen schůzování? Tak asi dost těžko nalákáte občasné kolemjdoucí jako třeba mě.

Jen jsem porovnal jak pořádají akce ostatní a vy. Většinou vidím propagaci akce a těžko hledám kdo za tím vlastně stojí a zde mi to připadá tak nějak naopak. Tak jsem usoudil, že to bude spíš sešlost starých přátel než akce pro širší veřejnost.

EKOLO nás pozval na "10.tý mezinárodní sraz elektromobilů"
ale bez jakékoliv informace linku.
Říkám si Aha co to asi bude?

jurazhor se logicky ptá "jak mám přijet,když nevím že to je,kde to je a kdy to je"

EKOLO dodá adresu webu, junku tam a co vidím - že na svém 10. jubilejním srazu bude valná hromada, volba předsednictva a další nové záležitosti...

Kdybych se neozval tak se vůbec víc nedozvím. Trošku škoda nemyslíte?

Se svými kamarády jsme uspořádali desítky sportovních a společenských akcí a tak jen tak srovnávám.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Totiž...ehm,tahle organizace je tak tajemná a asi i tajná,zároveň to bude nějaká špionážní organizace,protože po několika dotazech po konkrétním motoru do konkrétního auta mi nebylo zodpovězeno takzvané zblo,zato jsem byl zasypán nepříjemnými odpověďmi typu"Váš boj" "Vaše chyba"...rozhodl jsem se jít svojí cestou a tuhle organizaci kvůli jejímu víc než předsedovi,jakémusi samozvaném guru maximálně obcházet.Koupil jsem si starý elektromobil daleko od naší vlasti a baterie v Kelly.Najít něco o tom,kde,kdy a co pořádají,to je o nervy.Zároveň se na jejich mapu dobíjecích stanic nelze spolehnout,je třeba to napřed po Praze objet tramvají,nebo smradlavým E3 spalovákem(kde nesmrdí bezďáci) a ověřit stav.

Obrázek uživatele ozana

Ústecký autosalon a Ekomobilita 2016

Datum konání: 24.09.2016
Okres: Ústí nad Orlicí
GPS: 49°57'59.247"N, 16°24'39.358"E
WWW: www.skola-auto.cz

Střední škola automobilní v Ústí nad Orlicí s podporou sponzorů zve na 18. tradiční ÚSTECKÝ AUTOSALON a EKOMOBILITA 2016. Součástí bude výstava historických automobilů a motocyklů, vystoupení kaskadérů, hudebních skupin nebo módní přehlídka.

Místo konání: areál dílen Střední školy automobilní v Ústí nad Orlicí – Hylvátech od 9:00 do 17:00 hodin

---

Útočné troly je možné jen ignorovat.

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil