POZVÁNKA: druhá konference o malé elektromobilitě se uskuteční v Táboře

redakce - 17 Duben 2019

Ve středu 24. 4. 2019 proběhne ve Střední průmyslové škole strojní a stavební Tábor druhá Konference o malé elektromobilitě (KOME). Zváni jsou všichni zájemci o moderní a ekologické technologie z firem i široké veřejnosti. První konference KOME se uskutečnila v březnu v Terezíně na Vysoké škole aplikované psychologie.

První konference KOME se uskutečnila v březnu v Terezíně na Vysoké škole aplikované psychologie.
foto: Hyundai

Konferenci pořádá společnost Rubika Information s.r.o. ve spolupráci s Asociací pro elektromobilitu ČR. Na letošní rok je připraveno několik projektů týkajících se rozvoje elektromobility v České republice.

Jejich cílem je více informovat veřejnost a potenciální zájemce o elektromobilitu, neboť kolem elektromobility panuje stále mnoho dezinformací. Bez praktických zkušeností je těžké se rozhodnout, pro koho je a není elektromobil vhodný a co vše s ním souvisí – a to včetně jeho pořízením za pomoci dotačních možností.

Z tohoto důvodu budou o elektromobilech hovořit hlavně řidiči, kteří mají s dopravními prostředky na elektrickou energii „něco najeto“. Vždyť pětice z přednášejících (Marek Klásek, Jan Křižka, Mirek Matyáš, Pavel Pařízek a Jaromír Vegr) má dohromady najeto již více než 600.000 e-kilometrů.

Elektromobilita se rozšiřuje stále rychleji nejen ve státech západní Evropy, ale i u nás. Jak roste počet elektromobilů na našich silnicích, rostou i počty nabíjecích stanic kolem nich. Ekologický význam však mají elektromobily jen tehdy, pokud se nabíjí z obnovitelných zdrojů.

O podpoře výroby elektřiny z fotovoltaiky na budovách a o možnostech elektromobility v rámci programů MŽP bude referovat Martin Kloz z Ministerstva životního prostředí. V jeho prezentaci půjde o programy: Operační program ŽP, Nová zelená úsporám a Národní program ŽP.

Konference je rozdělena do dvou bloků – dopolední a odpolední. Dopolední blok je určený přednášejícím. Vystoupí zde řada odborníků z praxe i odborných organizací, např. Jaromír Vegr, předseda Asociace pro elektromobilitu ČR a držitel mnoha rekordů spojených s elektromobilitou jak v ČR, tak v Evropě, Mirek Matyáš, bloger a populizátor elektromobility a též člen Asociace pro elektromobilitu ČR.

Přednášet se bude např. o tom, co elektromobilita v ČR nabízí a jak jsme na tom ve srovnání se světem. Jak je to s infrastrukturou nabíjecích stanic. Co je elektromobil a jak funguje. Jaké jsou výhody provozu, technická životnost, servis. Jaký je současný trh s elektromobily. Jaké jsou možnosti podpory státu a EU, na co vše lze poskytnout dotaci.

Odpoledne proběhnou workshopy, kde se bude pracovat na reálných případech. Co by Vás mělo zajímat, když vybíráte elektromobil a jak vybrat ten správný. Jak daleko dojedete a za kolik. Jak postavit na rodinný dům fotovoltaickou elektrárnu a jezdit téměř zdarma. Jaké jsou aktuální dotace na elektromobily a co je potřeba splnit pro jejich úspěšné získání.

Součástí workshopu bude i reálný příklad žádosti o dotace na elektromobil Škoda e-Citigo, který se v prodeji objeví v začátkem roku 2020. Termín podání současných žádostí o dotace končí 31.05.2019 a čerpat je lze až 18 měsíců – tedy prakticky po většinu roku 2020, kdy (jak výrobci slibují) bude na Evropském trhu již dostatek typů elektromobilů.

Konference v Táboře je ZDARMA a lze se na ni registrovat na stránkách kome2019.cz. U příležitosti konference bude slavnostně uvedena do provozu první rychlonabíjecí stanice v Táboře.

Je umístěna hned vedle průmyslovky a je tak možné DC ryhlonabíjet pomocí CCS nebo Chadema. AC standard Mennekes (Type 2) je k dispozici také. Adresa nabíjecí stanice je Komenského 1670/4, 390 02 Tábor (GPS 49.409295, 14.673329 [ID: 920]) Město Tábor tak mizí z mapy bílých míst bez nabíječek. Doufejme, že tato nabíječka přispěje k rozvoji elektromobility v Táboře.

Vždyť registrovaní účastníci konference mohou po vyplnění dotazníku (o tématech konference) vyhrát bezplatné čtrnáctidenní zapůjčení elektromobilu VW e-Up! - a to včetně čipů k rychlonabíječkám.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil