POTVRZENO: Tesla chystá nový Roadster na rok 2014

Jan Horčík - 31 Říjen 2011

Magazínu Autocar se podařilo vypátrat, že americká automobilka Tesla Motors v roce 2014 přijde na trh s novou verzí elektromobilu Tesla Roadster. Konec výroby jeho současné verze ohlásila už před časem.auto elektromobil modrá tesla roadster

Budoucí verze sportovního elektromobilu Tesla Roadster už možná budou vypadat úplně jinak
foto: Tesla Motors

Tesla chystá kromě grandiózního Modelu S také celou řadu dalších elektrických aut. Model X bude crossover postavený na stejném podvozku jako Model S a přijde na trh pravděpodobně ještě v roce 2014.

Ve stejném roce se má objevit tako nový Tesla Roadster. Nebude už postaven na modelu Lotus Elise od slavné britské automobilky, ale mnohem pravděpodobněji na zkrácené verzi podvozku Modelu S. Musk podle Autocaru řekl doslova “třetí generace podvozku”.

Kromě výše zmíněných vozů připravuje Tesla také kabrio verzi Modelu S a další vozy, které by se měly stát konkurencí pro BMW řady 3. Měla by se bavorská automobilka začít třást strachy?

Možná, že ano. Tesla je dnes stále ještě velmi malá firma, na každém prodaném Roadsteru prodělávala, ale zároveň úctyhodným tempem roste. Navíc je v automobilovém průmyslu uznávaným lídrem inovace technologií.

Bob Lutz, šéf General Motors, svého času prohlásil, že to byl právě Tesla Roadster, který je přiměl pracovat na projektu Chevrolet Volt.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.