Portugalsko má 261 dobíjecích bodů, dalších 1350 v přípravě

Jan Horčík - 03 Srpen 2011

, stíhané , má už dnes celkem k dispozici 261 veřejných dobíjecích bodů ve 118 . Chystá se vybudovat dalších 1350 dobíjecích bodů. V celé zemi přitom zatím jezdí pouze asi 100 .auto elektromobil Portugalsko síť dobíjecích stanic

nabízí zájemcům o ve výši 5000 euro. Platí to pro modely , , , , , , a .

Dotace může dosáhnout až 6500 euro pokud současně necháte sešrotovat staré , které již dosluhuje. Navíc jou elektrická auta osvobozena od daní. Portugalsko bylo jednou z prvních evropských zemí, kde se začal prodávat elektromobil Nissan Leaf.

Portugalsko buduje rozsáhlou národní Mobi.E. Jde o velkou spolupráci lokálních vlád, energetických společností a dalších organizací, které se společně snaží podpořit v Portugalsku.

Podle oficiálních stránek Mobi.E bude do června 2012 k dispozici 1300 dobíjecích bodů plus minimálně 50 . Rychlodobíječky budou k dispozici především na okresních první tříd a , plus na dalších strategických místech.

Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicBUS2BUSAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolAmper 2019Kariéra EVC Group