Porsche 918 Spyder - hybrid za milion dolarů

Jan Horčík - 25 Březen 2011

Na 2010 si vysloužilo díky obrovskou pozornost. Ani samotná automobilka nečekala takový zájem. Od 21. března mají zájemci o tento unikátní automobil možnost si jej objednat. Cena: 845 000 dolarů.   
Porsche 918 Spyder

Porsche 918 Spyder Porsche 918 Spyder Porsche 918 Spyder

Porsche 918 Spyder je plug-in hybrid. To znamená, že jeho baterii je možné dobíjet ze zásuvky nebo (oficiálně však v tomto případě dosud nepotvrzeno) . Ačkoliv jeho osmiválcový motor má výkon přes 500 koní a dva elektromotory přes 218 koní, průměrná spotřeba se má pohybovat kolem 3,0 l/100 km.

Není divu, že Porsche mluví o , které navždy změní budoucnost supersportovních vozů. Aby Porsche ospravedlnilo extrémní cenu auta a zároveň potvrdilo jeho exkluzivitu, vyrobí pouze 918 exemplářů. Samo o sobě se tak stane sběratelským kusem.

Výroba Porsche 918 Spyder začne v továrně Stuttgart-Zuffenhausen dne 18. září 2013. První zákazníci se k autu dostanou teprve koncem roku 2013.

Design nového závodního auta je založen na starších modelech jako Carrera GT, Porsche 917 a samozřejmě RS Spyder. Výrobní verze narozdíl od té koncepční bude mít střechu ručně s vyjímatelnými panely.

Více než čtyřlitrový spalovací motor si bere to nejlepší ze závodního modelu Porsche RS Spyder, který prokázal svou sílu při mnoha příležitostech - např. závodech . Spalovací motor pohání zadní nápravu.

Dva elektromotory jsou umístěny po jednom na přední a zadní nápravě. To znamená pohon pro všechny čtyři kola. Elektřina je uložena v kapalinou chlazených lithium-iontových bateriích. Dojezd čistě na elektřinu je asi 20 km.

Plné dobití baterie z americké 110V/10A zásuvky trvá sedm hodin. Porsche navíc uvažuje o možnosti rychlodobíjení. Očekávané emise auta jsou 70 g/km.

Zrychlení z 0 na 100 km/h zvádne během 3,1 sekundy. Max. rychlost je 320 km/h. Na omezenou vzdálenost zvládne Porsche 918 Spyder plug-in hybrid jet čistě na elektřinu max. rychlostí 150 km/h.

Porsche
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupProdej pneu 100% online