Porsche 911 bude mít setrvačník, jako Formule 1

Jan Horčík - 20 Květen 2011

Podle informací magazínu Autobloggreen bude nová generace modelů vybavena systémem , který se aktuálně využívá např. v . ukládá kinetickou energii v setrvačníku a využívá ji pak pro krátkodobé zrychlení.   
auto Porsche 911foto: Porsche

Aby bylo možné zakomponovat KERS do nových modelů Porsche 911, bude nutné prodloužit rozvor 4 ", tedy asi 10 cm. Samotná auta však budou delší pouze o asi 2,75 ", tedy asi 7 cm. Délka slouží k tomu, aby bylo možné mezi motor a převodovku zakomponovat KERS systém.

Výsledkem zakomponování nového systému by mělo být jednak zlepšení zrychlení ze současných 4,7 sekund pro 0-100 km/h, za druhé pak také snížení spotřeby a emisí. Porsche se chystá taktéž využít více lehkých materálů, takže nová auta mají být zhruba o 45 kg lehčí.

Věděli jste, že Porsche plánuje hybrid od každého modelu?

je aktuálně v oblasti velmi aktivní. Spolu s tím, jak zpřísňuje své emisní limity, snaží se Porsche a tím i emise prakticky i všech svých aut. Jde na to skrze , ale také - např. Porsche Boxster E.

Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?