Polovina elektromobilů Tesla Model S se prodá v Kalifornii

Jan Horčík - 16 Září 2015

Nejnovější statistika ukazuje, že témeř polovina (45 %) elektromobilů Tesla Model S prodaných v se uhnízdí "doma" v Kalifornii. S velkým odstupem následují Florida a .auto elektromobil elektrické auto Tesla Model S tichý oceán

Elektromobil Tesla Model S na pobřeží Tichého oceánu. Tam se ho ostatně prodá nejvíc.
foto: Tesla Motors

Magazín InsideEVs provedl výzkum v oblasti prodeje nových elektromobilů Tesla Model S ve Spojených státech. Výsledky jsou překvapivé. Kolem 45 % elektromobilů Model S se totiž prodá doma v Kalifornii.

Na dalších devět států USA připadá téměř 33 % prodejů, zatímco zbylých 40 spíše vydá za téměř 22 %. Po Kalifornii následuje s velkým odstupem Florida (7,3 %), Texas (5,8 %), Washington (4,6 %), Illinois (4,3 %), New York (3,6 %), New Jersey (3,3 %) a Arizona (1,9 %).

Bez zajímavosti není ani fakt, že se v USA začíná rozmáhat prodej ojetých elektromobilů Model S. Jen v červenci 2015 jich změnilo majitele celkem 1600. Pomohla tomu i samotná Tesla, když spustila na webu bazar elektromobilů Model S.

Zajímavé je přitom podívat se na podíl jednotlivých států na prodejích ojetých vozů Model S v jednotlivých státech. V Kalifornii je to 30 %, zatímco ve Washingtonu 8,9 %. Tedy dvojnásobek proti podílu nově prodaných aut. A podobné je tomu i v dalších osmi státech z "významnějšího" balíku.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ten nadpis je strašnej. Při jeho přečtení jsem si říkal to je přeci blbost a až někde v článku je vysvětleno že se jedná jen o USA. Bulvár hadra.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to muze bejt i tim, ze se objedna prez net a lidi si to pak vyzvednou osobne v Kalifornii, faktycky prodej se pak pripisuje prave tam

ad ten Texas celkem prekvapuje, naftarsky stat a na 3 miste :)

Obrázek uživatele Radovan

Přeci nebudete jako Texasan lít do auta ropu, když ji můžete výhodně prodat, koupit si Teslu a nabíjet ji zdarma na Sueprchargeru. A to se vyplatí :-)))

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 90 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je ale velký omyl, nikdo na světě nenabíjí na chuperchargeru zdarma!!!!!! Cena elektřiny je předplacena v nákupce vozu za komoditní cenu a je jí tolik, že by pokryla LC vozidla !!!! Přijde mi, že u řady lidí je obdiv Tesly natolik bezmezný, že jsou mimo realitu...bohužel..

Obrázek uživatele Jolinar

Asi jste nepochopil, ze to bylo napsano jako nadsazka... Pro ty mene chapave tam dokonce byl trojity smajlik... bohuzel...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ano je to nejlepsi moznej zpusob, ale co si budem namlouvat, kolik lidi takto uvazuje :D

Obrázek uživatele Jolinar

a jeste kdyz se v Texasu Tesla nesmi oficialne prodavat a servisovat :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podarilo Tesle v nekterem ze statu zrusit zakaz primeho prodeje?

Obrázek uživatele Jolinar

Ano v nekterych; Ne v jinych; Castecne v ostatnich.
Zalezi na tom, ktery stat mate na mysli :-)


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?