Policista zastavil robotické auto Google

Jan Horčík - 13 Listopad 2015

"Pane řidiči, doklady, prosím." Typická věta policistů snad v každé zemi. Kolem hlavního sídla společnosti Google v Mountain View na ně však může číhat překvapení.auto robotické auto Google policie motorka

Robotické auto společnosti Google zastaveno policistou. Jelo příliš pomalu!
foto: Zandr Milewski

Vtipný okamžik zachytil aktuálně jistý Zandr Milewski nedaleko sídla společnosti Google v Mountain View. Policista na motorce tam zastavil robotické auto Google.

Jaké asi muselo být jeho překvapení, když na sedadle řidiče nikoho nenašel. V autě pochopitelně jezdí živí lidé, ale pouze na sedadle spolujezdce.

Asi vás okamžitě napadne otázka proč auto zastavil. Robotické vozy Google mají totiž nastavenu max. rychlost na 40 km/h a policista se chtěl zeptat proč vůz jeden tak pomalu.

V každém případě jde ale pro vývojáře robotických aut v Google o cennou zkušenost. Jedině učením se nových věcí je možné robotická auta připravit na pokud možno co nejvíc nestandardních situacích.

Robotická auta Google najela dohromady už téměř 2 miliony kilometrů (většinu bez nehod). Za tu dobu podle jejich vývojářů zatím nedostala ani jedinou pokutu. Ani tentokrát ne. Pokuty za příliš pomalou jízdu se totiž ve slunné Kalifornii nenosí.

Zpět na HybridPřidat komentář

Mne taky tuhle zastavili v Chýnově a hned - jak to, že nemám emisní známku? Povídám jim - tohle auto nemá žádný výfuk. A oni na to - že vám shnil výfuk neznamená, že nemusíte na emise!! ))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tusim od ledna se emisni znamka lepi pouze na protokol o emisich (a to jen proto ze je maj nakoupene a lepsi nez je vyhodit je stale je jakoze prodat tim ze se nalepi alespon na ten protokol) stejne tak byla zrusena i ta emisni ruzova "knizecka" respektive papir s razitky

Obrázek uživatele ozana

kecáš, emisní známky už nejsou (ty zelené už se nelepí)

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Zelené nejsou? To mi uniklo....
Na spalováku ji každopádně mám, a na eleltromobilu ano, tam nebyla nikdy. A historka už je to pár let stará... )))

Obrázek uživatele ozana

je to tak, taky jsem se těšil, že mě zastaví policajt a zeptá se na emise, ale už se to nelepí :(

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Jednou jsem neměl pásy když mě zastavili a dopadlo to tak, že když jim ukážu "motor", tak to bude jen domluvou...
Taky mě zastavili cca před 2-3 lety policisté jen pro to, že jsem tehdy povinnou zelenou známku neměl. Chtěl jsem si to užít, tak jsem je trochu napínal, že auto nemá motor, že nic nespaluje atd. - jejich reakce byla " nemá motor? nic nespaluje? to jezdí na plyn...?
Ze začátku jsem se bavil. Těch zastavení od policie (kvůli chybějící zelené známce) bylo ale už opravdu moc, tak jsem si do zadu nalepil velký nápis ELEKTROMOBIL. Stejně to moc nepomohlo... :)

---

cca 240tis km na elektřinu - www.qauto.cz

No jo, už od ledna... Asi je to tak lepší. Zvláště teď, ve světle dieselgate, to rozhodnutí vypadá přímo prorocky...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Google ještě nemá "ticket avoidance mode" :-)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.