Nissan Leaf pohánějí nové Windows 7AUTO
Nissan Leaf pohánějí nové Windows 7
Tata v Evropě - místo Nano bude PixelMALÁ AUTA
Tata v Evropě - místo Nano bude Pixel
GM a PSA uzavírají alianciPRŮMYSL
GM a PSA uzavírají alianci
Ostrava má už druhý elektrobusOSTRAVA
Ostrava má už druhý elektrobus

Policie v New Yorku nakoupila 70 aut do zásuvky

Jan Horčík - 14 Červenec 2011

Názorný příklad toho jak se mají šetřit veřejné finance předvedla v . Aktuálně nakoupila 70 - z toho 50 kusů , 10 kusů plně a 10 .   
elektromobilita New York policie Chevrolet Volt Micheal Bloomberg
foto: General Motors/New York City Police Department

Novinku slavnostně oznámil před pár dny samotný starosta města . Jde o součást projektu PlaNYC, v rámci kterého už město získalo např. pět kusů . Celkem už tak má New York ve svých službách 430 elektrických aut.

New York se díky tomu může pyšnit zdaleka největší flotilou elektrických aut v městských službách v celých . Zrovna včera jsme informovali, že v Pekingu jde do provozu 1060 elektrických sanitačních vozů.

Město New York zároveň ve spolupráci se společností zavádí pro v rámci rozsáhlého programu ChargePoint America.

Nákup nových elektrických vozů a dobíjecích stanic pomohla financovat americká Ministerstva dopravy, energetiky a také Energetický úřad státu New York. Aktuálně se také v newyorském Central Parku vysílal dokument "Pomsta elektrického auta", pokračování slavného dokumentu "".

New York zároveň intenzivně pracuje na tom, aby se obrovská flotila více než 13 000 (která je aktuálně renovována) postupně elektrifikovala. Na tom bude New York spolupracovat s automobilkou , která v USA už déle než půl roku úspěšně prodává svůj první .

zároveň nabídne v roce celkem šest těchto elektrických aut Leaf taxikářům k otestování a nainstaluje dobíjecí stanice. Pokud se tento pilotní program ukáže jako úspěšný, může být nově vybraný vůz taxi v podobě modelu Nissan NV200 vyráběn také v plně elektrické verzi.

Bude zajímavé sledovat, zda se v této souvislosti např. zapojí také společnost , která chce celosvětově provozovat infrastrukturu pro . Narozdíl od ostatních firem jde ale cestou , která je velmi výhodná právě pro aplikace typu taxislužby.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

zajímavé články