Pneumatiky budoucnosti mohou být ze sóji nebo pampelišek

redakce - 13 Květen 2014

Ropa běžná fosilní auta nejen pohání, ale také je z velké části tvoří. Z ropy jsou vyrobeny plastové součásti a pochopitelně také pneumatiky. Výrobci se ale už dnes připravují na dobu, kdy budou muset pneumatiky vyrábět z přírodních materiálů.auto pneumatiky budoucnosti ze sóji nebo pampelišek

Pneumatiky vyrobené z přírodních materiálů budou znamenat i výrazné snížení znečištění ovzduší ve městech
foto: Jan Horčík pro Hybrid.cz

Pneumatiky pro automobily se vyrábí především ze směsi přírodního a syntetického kaučuku a ropných derivátů. Právě ropné příměsi jsou dnes pro chemické společnosti nejistou položkou, která do budoucna může výrazně zdražovat. Snaží se proto najít náhrady, nejlépe přírodní.

Mezi kandidáty na vhodný materiál pro výrobu pneumatik se tak ocitají třeba i cukrová třtina, pampelišky, sója, sláma nebo dokonce dřevo. Všemi těmito možnostmi - a řadou dalších, o kterých zatím veřejnost ani neví - se výzkumníci z předních světových firem a univerzit zabývají.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Sója prosím NE!!!
Sója je převážně pěstována na místech kde byl pro tento účel zničen prales. Mezi největší odběratele patří Evropa kdy je (Brazilská)Sója používána ke krmení hospodářských zvířat.
Sója, ve jménu pokroku / Soy In the Name of progress
https://www.youtube.com/watch?v=G0JYLTx-5Eo

Společně v roce 2012 - Ochrana pralesů
https://www.youtube.com/watch?v=BoF5aFYa2ls

Zelená poušť - Film HD
https://www.youtube.com/watch?v=god62gLOx_4


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol