Plug-in hybrid BMW i8 si v ČR převzal první zákazník

redakce - 29 Září 2014

Plug-in hybridní sportovní BMW i8 si převzal v České republice první zákazník. Tím je společnost Nano Energies, zabývající se dodávkou elektřiny získávané výhradně z obnovitelných zdrojů. Ředitel společnosti Petr Rokůsek si od manažera BMW i Petra Krajči převzal stříbrné BMW i8.První plug-in hybrid BMW i8 je možné vidět v Praze a okolí - díky společnosti Nano Energies

První plug-in hybrid BMW i8 je možné vidět v Praze a okolí - díky společnosti Nano Energies
foto: BMW

BMW i v rámci svých služeb 360° ELECTRIC dokáže na jednotlivých trzích zprostředkovat smlouvu s dodavatelem energií z obnovitelných zdrojů. Platí to také pro Českou republiku, kde je tímto poskytovatelem právě společnost Nano Energies.

S nabízeným tarifem Green má zákazník jistotu, že jakmile svůj vůz dobíjí ze své dobíjecí stanice, využívá elektřinu vyrobenou čistým způsobem.

Nano Energies je společnost prosazující energetickou soběstačnost, svobodu a větší nezávislost na současném energetickém systému za využití moderních technologií. Jako první v naší zemi vytvořila tarif výhradně s elektřinou z malých obnovitelných zdrojů, kterou přivádí do firem a domácností po celé České republice pod názvem Green.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opravdu první? Už v srpnu jsem viděl na parkovišti u hypermakertu v Letňanech jednu i8, s plzeňskou poznávací značkou:
tinypic.com/r/2hojqci/8

Obrázek uživatele JIP

Jelikož je elektřina všechna stejná, tak není lepší si vyhlídnout provozovatele nějaké, třeba vodní, elektrárny a peníze mu podle spotřeby darovat přímo? Tato forma podpory by se mi zdála lepší v tom, že by člověk věděl kam peníze šly a nehrozilo by, že si z části těch pěněz někdo koupí třeba i8 ...nebo barák, nebo Ferrari ...to je jedno.

Tarif Green navrhuji přejmenovat na Greenhorn - zelenáč :)

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)

Ach ta trapná nejistota, když nevíš, odkud ti ta šťáva teče.....!! :-)

No, jak vidno, čím obskurnější byznys, tím výnosnější. Vzpomínám si, jak jsem jednou přijel služebně do Temelína, zrovna když tam demonstrovali zelení Rakušáci. Tam jsem mimo jiné viděl kouzelnou krabičku, z jedný strany samec, z druhé samice Schuko 220V. A že prej když to strčíš do zásuvky, krabička ti sama odfiltruje tu "špatnou elektriku" z Temelína (nebo i jiné atomky, už si nepamatuju)..... Zanechalo to ve mně hluboký dojem a v duši se mi nadlouho uhnízdila pochybnost, že možná dělám něco špatně....?!!

Ohromen pokrokem u našich energeticky nesoběstačných sousedů jsem se ani nezmohl na to, abych si nechal vysvětlit princip funkce a nakreslit na schéma zapojení. Možná bych dnes taky mohl balit kočky na v i8..... :-).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To není tlustý kabel ale lávka pro pěší v Troji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Omyl. To je tlustý kabel, konkrétně prodlužovačka dodávaná za příplatek k BMW i8. Prodlužuje se tím ten směšný dojezd na elektřinu :-).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to šíleně rušivý element v obraze

Obrázek uživatele Jolinar

hehe, ja si toho ani nevsiml dokud jsem si to neprecetl tady v komentech :D
a pak ze pry rusivy element ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co to byl za amatérský fotograf? Vyfotit objekt s takovým tlustým kabelem nad ním...

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online