Plug-in hybrid BMW i8 si v ČR převzal první zákazník

redakce - 29 Září 2014

Plug-in hybridní sportovní BMW i8 si převzal v České republice první zákazník. Tím je společnost Nano Energies, zabývající se dodávkou elektřiny získávané výhradně z obnovitelných zdrojů. Ředitel společnosti Petr Rokůsek si od manažera BMW i Petra Krajči převzal stříbrné BMW i8.První plug-in hybrid BMW i8 je možné vidět v Praze a okolí - díky společnosti Nano Energies

První plug-in hybrid BMW i8 je možné vidět v Praze a okolí - díky společnosti Nano Energies
foto: BMW

BMW i v rámci svých služeb 360° ELECTRIC dokáže na jednotlivých trzích zprostředkovat smlouvu s dodavatelem energií z obnovitelných zdrojů. Platí to také pro Českou republiku, kde je tímto poskytovatelem právě společnost Nano Energies.

S nabízeným tarifem Green má zákazník jistotu, že jakmile svůj vůz dobíjí ze své dobíjecí stanice, využívá elektřinu vyrobenou čistým způsobem.

Nano Energies je společnost prosazující energetickou soběstačnost, svobodu a větší nezávislost na současném energetickém systému za využití moderních technologií. Jako první v naší zemi vytvořila tarif výhradně s elektřinou z malých obnovitelných zdrojů, kterou přivádí do firem a domácností po celé České republice pod názvem Green.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opravdu první? Už v srpnu jsem viděl na parkovišti u hypermakertu v Letňanech jednu i8, s plzeňskou poznávací značkou:
tinypic.com/r/2hojqci/8

Obrázek uživatele JIP

Jelikož je elektřina všechna stejná, tak není lepší si vyhlídnout provozovatele nějaké, třeba vodní, elektrárny a peníze mu podle spotřeby darovat přímo? Tato forma podpory by se mi zdála lepší v tom, že by člověk věděl kam peníze šly a nehrozilo by, že si z části těch pěněz někdo koupí třeba i8 ...nebo barák, nebo Ferrari ...to je jedno.

Tarif Green navrhuji přejmenovat na Greenhorn - zelenáč :)

---

Můj článek o tom jak jsem navštívil Tesla Motors ;)

Ach ta trapná nejistota, když nevíš, odkud ti ta šťáva teče.....!! :-)

No, jak vidno, čím obskurnější byznys, tím výnosnější. Vzpomínám si, jak jsem jednou přijel služebně do Temelína, zrovna když tam demonstrovali zelení Rakušáci. Tam jsem mimo jiné viděl kouzelnou krabičku, z jedný strany samec, z druhé samice Schuko 220V. A že prej když to strčíš do zásuvky, krabička ti sama odfiltruje tu "špatnou elektriku" z Temelína (nebo i jiné atomky, už si nepamatuju)..... Zanechalo to ve mně hluboký dojem a v duši se mi nadlouho uhnízdila pochybnost, že možná dělám něco špatně....?!!

Ohromen pokrokem u našich energeticky nesoběstačných sousedů jsem se ani nezmohl na to, abych si nechal vysvětlit princip funkce a nakreslit na schéma zapojení. Možná bych dnes taky mohl balit kočky na v i8..... :-).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To není tlustý kabel ale lávka pro pěší v Troji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Omyl. To je tlustý kabel, konkrétně prodlužovačka dodávaná za příplatek k BMW i8. Prodlužuje se tím ten směšný dojezd na elektřinu :-).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to šíleně rušivý element v obraze

Obrázek uživatele Jolinar

hehe, ja si toho ani nevsiml dokud jsem si to neprecetl tady v komentech :D
a pak ze pry rusivy element ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co to byl za amatérský fotograf? Vyfotit objekt s takovým tlustým kabelem nad ním...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station