Peugeot představil elektroskútr e-Vivacity

Jan Horčík - 04 Duben 2011

představil nový e-Vivacity. Je vybaven novými, pokročilými lithium-iontovými bateriemi značky Saft. Ty firma speciálně vyvinula právě pro tento .   
elektroskútry Peugeot e-Vivacity

Peugeot e-Vivacity vládne zrychlením, které lze srovnat s klasickými benzinovými skútry o objemu 125 cmm. Co se týká výkonu, je ale lépe srovnatelný se skútry s objemem 50 ccm.

Maximální výkon elektroskůtru je 3 kW při 6000 otáčkách. Dvě baterie mají celkovou energii 2 kWh, což stačí na 60 km dojezdu při konstatní rychlosti 45 km/h (o zatížení nebo teplotě už se nic nepíše).

Saft udává u svých baterií životnost minimálně 1000 dobíjecích cyklů. Vydržet tedy mají minimálně na 40 000 km nebo deset let. Pod sedlem je uložen kabel, který stačí připojit k zásuvce a nabíjet.

Kompletní dobití zabere mezi pěti až osmi hodinami v závislosti na tom zda je skútr vybaven jednou nebo dvěma dobíječkami. V případě že dvěma, 80% dobití lze dosáhnout za tři hodiny.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Levnější moto, různé druhy:
http://www.elektromobil.wz.cz/vozidla/moto/moto.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to moc v tiskove zprave teda nesdelili...vic treba na ofiko webu: e-vivacity.com/en, ale o cene nikde nic a dojezd prozatim jen 60km pri 45km/h, cena rozhodne.Jinak pekny skutrik.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station