Peugeot představil elektrickou koloběžku e-Kick

redakce - 30 Květen 2016

Společnosti Peugeot a Micro společně vyvinuly koloběžku s elektromotorem pojmenovanou e-Kick. Novinka byla odhalena 23. května společně s novým SUV Peugeot 3008.auto elektrická koloběžka elektrokoloběžka eKick Peugeot

Koloběžka e-Kick je určena pro zákazníky, kteří hledají doplňková řešení mobility ke svému vozu.
foto: Peugeot

Peugeot a Micro zahájí prodej elekrokoloběžky eKick v posledním čtvrtletí roku 2016. Pro značku Peugeot byla mobilita vždy v centru zájmu: jde o jednu z mála značek na světě, které vedle škály osobních a užitkových vozidel nabízí i jízdní kola a skútry se dvěma či třemi koly.

Společnost Micro, která je mezinárodní referencí ve světě koloběžek, nabízí již 20 let řešení mobility. Výsledkem jejich spolupráce je koloběžka e-Kick s elektromotorem, která nabízí aktivní, plynulé a snadné používání a umožňuje optimalizovat cestování ve městě.

Kompaktní e-Kick vážící pouhých 8,5 kg nabízí výrazné inovace. Například:

zařízení zajišťující elektropohon „Motion Control“, které vyvinula společnost Micro. Tento systém, který je zabudovaný do platformy (lithium-iontová baterie) a k  zadnímu kolu (motor), optimalizuje elektropohon podle požadavků uživatele a nabízí dojezd 12 km. Dosahuje rychlosti až 25 km/hod a pro větší bezpečnost používá vedle klasické brzdy i motorovou brzdu, která dobíjí baterii.

ramenová řídítka jsou dílem designérského centra Peugeot Design Lab a představují spojení krásy s praktičností. Jejich mechanismus umožňuje koloběžku během několika vteřin snadno složit a přepravovat ji za pomoci jednoho kola, takže není nutné ji nosit v ruce.

Díky dokovací stanici je možné uložit koloběžku e-Kick do zavazadlového prostoru nového SUV Peugeot 3008, kde se současně při jízdě vozu nabíjí její baterie. Mimo vůz je možné baterii dobít během přibližně jedné hodiny přes klasickou elektrickou zásuvku.

„Koloběžka e-Kick je multimodální předmět s třemi možnými způsoby využití: jízda, transport a uložení. Dvě řídítka používaná při jízdě se složí a vytvoří jednu rukojeť pro přepravu koloběžky na jednom kole, která tak zabírá minimální prostor při cestování veřejnou dopravou,“ vysvětlil Cathal Loughnane, vedoucí představitel centra Peugeot Design Lab.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

konečne niečo ine ako iba TESLA

Obrázek uživatele Radovan

Nějak jsem nepochopil zda je SUV Peugeot 3008 jako bonus při koupi koloběžky nebo naopak :-)
Jinak akce 2 Peugeoty za cenu jednoho už tu byla. K autu jste dostali skútr nebo kolo.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 68 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 25 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

co sa babe chcelo to sa babe prisnilo: youtu.be/MqYHzMZWR_M
40 az 60 km radius podla pouzitej baterie
cena 600 Eur

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímavé do města jako pohodlnější přibližovadlo, proč ne že.. Spíš by mne ale zajímala cena, pokud to pujde samostatně koupit a ne jen s autem. Snad to nebude stát jako půl auta :)

ta bez loga Peugeot od firmy co to vyrabi je za $999 , tedy totalne prestrelena cena, e-kolobezky s podobnejma parametrama stojej tretinu tehle, a to pocitamz e si Peugeot taky neco navic nakostuje za to logo

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilBUS2BUSNabíječky elektromobilů CircontrolProdej pneu 100% online