Peugeot představí elektrického Partnera

redakce - 12 Září 2012

Nová verze modelu Peugeot Partner s elektrickým pohonem představuje další etapu ve vývoji produktové nabídky značky. Model Prologue, který bude představený ve světové premiéře na autosalonu v Hannoveru v září 2012, je předzvěstí nové elektrické verze Partner. Ta bude na trh uvedena v průběhu druhého čtvrtletí 2013. auto elektromobil Peugeot Partner Electrique

Elektrická dodávka Peugeot Partner Electrique příští rok nabídne zajímavou alternativu k ostatním užitkovým vozům na elektřinu, např.
foto: Peugeot

Nový Partner, který prošel na jaře 2012 modernizací, dosahuje se svými spalovacími motory velmi příznivých hodnot spotřeby paliva i emisí CO2. Od listopadu 2012 má navíc připravenou další novou variantu s emisemi CO2 na úrovni 118 g/km.

Z pohledu ekologické stopy jde nová elektrická verze ještě dále a pro firemní zákazníky představuje řešení šité na míru různým provozním podmínkám. Nový elektrický Partner se dostane do ekologických zón, kam mají ostatní vozidla s „klasickým“ pohonem omezený vjezd, přičemž praktičnost tohoto vozu a jeho vynikající jízdní komfort zůstávají zachovány.

Partner, poháněný elektromotorem uloženým vpředu, pracuje za pomoci dvou výkonných lithium-ionových akumulátorů s kapacitou 22,5 kW/h. Akumulátory jsou uloženy v podvozku vozidla po stranách zadní nápravy, přičemž nikterak neovlivňují jízdní vlastnosti vozu Partner, ani vnitřní rozměry nákladového prostoru.

Elektrický Partner je vybaven vysoce výkonným kompaktním elektromotorem synchronního typu s permanentními magnety. Jedná se o motor, který podává prvotřídní dynamické výkony: 49 kW (67 k) a okamžitý točivý moment 200 Nm.

Je spojen s trvalou jednostupňovou redukcí, která mu bez nutnosti řazení převodových stupňů dodává při rozjezdu a ve všech fázích zrychlení obdivuhodnou živost a pružnost. Tichý chod, který je pro elektrické vozy typický, doplňuje i příjemné a pohodlné řízení.

V režimu NEDC je dojezd vozu 170 km a nový elektrický Partner se tak stává v kategorii elektrických dodávek jednoznačnou referencí.

Baterie lze dobíjet dvojím způsobem: standardní dobíjení (až do 16 A) za 6 až 9 hodin a rychlé dobíjení (až 125 A), kdy se baterie dobijí na 80 % své kapacity za pouhých 30 minut. Zásuvka pro dobíjení ze standardní rozvodné sítě je umístěna na pravém předním blatníku a zásuvka pro rychlé dobíjení je zabudována ve víčku na levém zadním blatníku.

Inovativní funkce eko-řízení: ukazatel spotřeby nebo rekuperace energie, který je viditelně umístěn na přístrojové desce, pomáhá řidiči jezdit co nejúsporněji. Speciální ukazatel informuje řidiče i o dodatečné spotřebě energie (vytápění a klimatizace) a palubní počítač ukazuje zbývající dojezd vozu a průměrnou spotřebu v kWh.

Dvojí způsob rekuperace energie: k rekuperaci dochází u elektrického vozu Partner ve fázích zpomalování, ale také ve fázích aktivního brzdění, kdy se kinetická energie mění v energii elektrickou. Dojezd vozu se tedy při jízdě zkracuje méně.

Teplotní komfort: elektrické vytápění v kabině rychle dosáhne požadované teploty. Současně je k dispozici funkce « eco-mode », která umožňuje větrat kabinu vozu, aniž by docházelo k navyšování spotřeby elektrické energie a ke zkrácení dojezdu vozu.

Elektronický stabilizační systém ESP spojený s funkcí pomoc při rozjezdu ve svahu je součástí základní výbavy vozu a elektrický Partner se tak ve své kategorii stává referencí z pohledu bezpečnosti.

Elektrický Partner: všestranný pomocník

Variabilitu i přepravní kapacitu – silné stránky klasického modelu Partner, které jsou základem jeho obchodního úspěchu, nabízí v nezměněné podobě i elektrický Partner.

Partner s elektrickým pohonem je k dispozici ve dvou délkách karoserie (L1 : 4,38 m a L2 : 4,63 m). Objem nákladového prostoru je v segmentu malých dodávek jeden z největších: užitečný objem verze L1 je 3,3 m3 s  užitečnou délkou 1,80 m a u verze L2 je to 3,7 m3 s užitečnou délkou 2,05 m. Užitečná hmotnost může být až 685 kg, což je nejvíc v dané kategorii.

Pokud je elektrický Partner vybaven předním sedadlem Multi-flex, mohou vpředu cestovat i 3 osoby. Elektromobil si zachovává variabilitu, kterou zaujala zákazníky celá modelová řada Partner už od uvedení na trh.

Se sedadlem Multi-flex je také možné zvětšit užitečný objem až na 400 l a přepravní kapacita se tak u verze L1 zvětší až na 3,7 m3 s užitečnou délkou 3 m a u verze L2 na 4,1 m3 s užitečnou délkou 3,25 m.

Stylové úpravy, kterými nový Partner prošel letos na jaře, se samozřejmě projevily i u elektrické verze. Ta svůj osobitý charakter navíc naznačuje i prostřednictvím speciálních dekorů exteriéru symbolizujících technologii elektrického pohonu.

Nabídka specifických služeb

Při uvedení elektrického vozu Partner na trh nabídne značka Peugeot škálu služeb zaměřených na různé způsoby používání vozu a specifické potřeby některých zákazníků. Nabídka bude zahrnovat:

  • nákup nebo pronájem baterie
  • specifická záruka výrobce na baterii a pohonné ústrojí (z pohledu délky trvání a počtu ujetých kilometrů)
  • speciální asistenční služba
  • smlouvy o spolupráci, uzavřené s partnerskými společnostmi v různých zemích Evropy, usnadňují zavádění infrastruktury dobíjecích stanic

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Este by ma zaujmalo ci jeho baterie budu chladene vodou.
Chladenie vzduchom sa preukazalo ako velmi zly napad v nissane leaf.

Obrázek uživatele Jakub Ditrich

Až na ty "dekory exteriéru symbolizující technologii elektrického pohonu" se to moc od originálu neliší...

http://ekolo.cz/testovaci-jizda-elektromobilem

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tohle může být dost dobrá dodávka,ještě jaká bude její cena ?


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.