Parrot Disco: dron, který umí létat 80 km/h

Jan Horčík - 06 Leden 2016

Francouzský výrobce elektroniky Parrot představil na CES 2016 nového drona. Disco má jen jednu vrtuli a pevná křídla, díky čemuž dokáže létat až rychlostí 80 km/h.auto létající dron Parrot Disco

Nový létající dron Parrot Disco prezentovaný na veletrhu spotřební elektroniky CES 2016 v Las Vegas
foto: Parrot

Parrot patří vedle DJI a několika málo dalších značek mezi zavedené výrobce kvadrokoptér i jiných typů létající dronů. Novinka jménem Disco je ovšem prvním s pevnou konstrukcí křídel.

V "čumáku" má dron Parrot Disco ukrytu 14MPx kameru. Do vzduchu jej vypuštíte jednoduše hozením jako papírovou vlaštovku. Ovládá se buďto speciálním ovladačem zvaným Skycontroller, případně běžným RC dálkovým ovládáním.

Narozdíl od běžných kvadrokoptér nebo jiných vícevrtulových dronů se neumí Parrot Disco vznášet na místě. To ale plně vynahrazuje právě jeho extrémní rychlost.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

@pan Horčík: 4. pád, mužský rod, j.č. podle vzoru "hrad" určitě není "nového hrada", takže pak nechápu "nového drona":-)
@hobit: 2kW elektrokolo a topspeed 100 km/h? Držím palce, budete jediný na Světě:-)
@Anonym: dron za 100 USD a maximálka 160 km/h svědčí o přílišném sledování série MacGaver:-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

youtu.be/PwODNPFs93A

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, jestli se na něco Disco nehodí tak jako útočná střela pro teroristy.Jednak je to designované na váhu kterou to má, když už. Dále to letí jen 80 takový Inspire letí 110 ale hlavně proč pořád že dron je ideální. Dron je to nejnevhodnější pro teroristu, protože aby něco mohl vyhodit do vzduchu nějakou tu váhu potřebuje převézt. Pomocí Disca tak leda pár kapslíků. Oktoptéry na nošení fotáku co váží dejme tomu kilo prosím, ale tohle? Idální by stejně bylo podomácku udělané FPV letadlo. Ale co je zajímavé, že drony tu jsou už několik let a žádný útok. On jim to stále zapomněl někdo říct: Hele kup Phantoma zavěs tam dvacet dkg trhaviny a let na Prahu :-) bože není blbější nápad než používat drony...jako použít vrtulník pro bleskový letecký útok místo nadzvukové stíhačky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Parrot Disco je výborným dronem pro teroristy a IS. Takovýto typ dronu jedná se o nezjistitelnou rychle létající raketu nesoucí výbušné nebo zápalné medium vypouštěné z bezpečné vzdálenosti několika minut od cíle na kterou budou stačit baterie. U dronů by neměla být rozhodná rychlost ale výdrž baterií. Nevím zda toto na Hybrid.cz patří či nikoli, ale u dronů stejně jako u elektroxxx je stále v ČR diskutovaným dojezd na jedno dobití.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podomácku vyrobený "dron" pod 100USD dokáže letět 160km/h. Tak teď co je extrémní rychlost. Tento článek nemá na hybrid.cz co dělat.

Tak si vyrobte po domacku drona s rychlosti 160 km/h a zacnete ho komercne prodavat, kdyz si myslite, ze je to tak jednoduche.
Po domacku vyrobene veci maji temer vzdy lepsi parametry, nez serioave vyrobky. Napr. elektrokolo si taky podomacky vyrobite s motorem 2kW i kdyz se to nesmi a muzete s nim jezdit klidne i 100-kou.

A proc by na hybrid.cz tento clanek nemel byt? Me se to naopak libi, ze si o tom tady prectu. Kdo jste, ze si myslite, ze muzete rikat co na hybrid.cz patri a co ne? To muze jedine vlastnik a to nejste. Jestli se vam to nelibi tak si zalozte vlastni stranky a davejte si tam co chcete vy. nikdo vam v tom nebrani.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineNabíječky elektromobilů Circontrol

Newsletter